Hudba a film

Zdenka Rózsa Predná prichádza s novým singlom Horí dom

"Hudbu k novinke zložili Oskar Rózsa a Zdenka, text napísala speváčka a dvojica raperov Karlo & Separ. "

TASR/Webmagazin.sk, 13. novembra 2020 12:19
Foto: Dodo Klimko


Speváčka Zdenka Rózsa Predná sa po dlhšej odmlke vracia na hudobnú scénu s novým singlom Horí dom, ktorý je druhým v poradí z pripravovaného albumu Keď priblížia sa nebesá. Hudbu k novinke zložili Oskar Rózsa a Zdenka, text napísala speváčka a dvojica raperov Karlo & Separ. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Kršňák.

Podľa slov speváčky pieseň s ľahko provokačným textom reflektuje súčasnú dobu, ktorej menovateľom je neistota, strach a následná strata zdravého úsudku aj nádejí. Môže inšpirovať k rozhodnutiu nájsť odvahu postaviť sa tvárou v tvár svojmu osudu a nebyť len bezmocným tieňom, zneužitým silami zla, siahajúcimi na slobodu a život všetkých bytostí. Poukazuje na urgentnosť situácie, kedy väčšina populácie je v panike, keď doslova horí dom, v ktorom žijeme.„Pieseň vznikla zhruba pred siedmimi rokmi ako spontánne kreatívne spojenie s mojím manželom, hudobným producentom a skladateľom Oskarom Rózsom. Náhodou zostáva, že sme singel dokončili práve v týchto dňoch, v situácii, kedy jeho obsah získava výnimočnú výpovednú hodnotu. V čase, kedy sa z metafory stáva smutná realita,“ uviedla pre médiá Predná.
Foto: Dodo Klimko

„Rýchlosť internetovej komunikácie nám umožňuje kreatívnu komunikáciu bez obmedzenia geografických hraníc a pri nahrávaní bolo možné osloviť k spolupráci aj hostí zo zahraničia, gitary nahrával talentovaný americký gitarista Ronald Brian Clay z Bostonu. Finálny mastering realizovali Andres A. Mayo a dvojnásobný držiteľ Latin Grammy Awards Camilo Silva,“ doplnil Rózsa.

Komentáre