Hudba a film

Katka Knechtová má nový filmový song Život nás má rád

"V klipe si okrem Katky zahrali herečky Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská, všetky tri totiž pochádzajú z Prešova."

TASR, 10. júna 2024 18:10
Tri Prešovčanky Katka Knechtová, Janka Kovalčíková a Anička Jakab Rakovská si zahrali vo videoklipe Život nás má rád. Foto: Katarína Knechtová

Novinka Život nás má rád je ústrednou skladbou novej komédie Kavej producenta Dana Dangla. Autorkou hudby je samotná speváčka, text napísal Vlado Krausz. Klip má na konte režisér Michal Nemtuda, ktorý do neho použil aj zábery z filmu. V klipe si okrem Katky zahrali herečky Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská, všetky tri totiž pochádzajú z Prešova. Novinku zahrá Katka aj v rámci série pripravovaných špeciálnych koncertov SVETY v novembri 2024.

„Tvorcovia filmu ma oslovili koncom minulého roka. Nejaké nápady som v tom čase mala „v šuflíku“, no veľmi podstatné bolo pre mňa film najprv vidieť a navnímať. Po pozretí filmu som sa rozhodla, že do toho pôjdem a následne som oslovila Vlada Krausza na napísanie textu. Chcela som, aby skladba mala moderný aranžmán a zvuk, a aby v sebe niesla emóciu radosti zo života. Aby sme si napriek ťažkostiam, ktoré každodenný život prináša, vedeli s úsmevom na perách povzdychnúť, že ten život stojí za to,“ prezradila Katarína Knechtová.

Skladba Život nás má rád vznikala počas apríla v Katkinom domovskom nahrávacom štúdiu Basement v Prešove. Produkcie sa ujala Katka spolu s Adamom Kurucom, s ktorým spolupracovala už na niekoľkých singloch a projektoch. Mix a master mal na starosti Roman Šoltys zo štúdia Klakson.
Foto: Katarína Knechtová

„S Vladom Krauszom sme do piesne a textu chceli dostať tému, ktorá súvisí priamo s filmom, jej nosnou myšlienkou je mať radosť zo života. Veľa sme komunikovali aj s Lukášom Zednikovičom, režisérom filmu. Na filme sa mi páči, že je to komédia a v týchto časoch, ktoré žijeme, si myslím, že je veľmi dôležité a dobré si niekedy oddýchnuť s nadhľadom práve pri takomto žánri. Navyše tematika je jasná – nezmyselnosť stereotypov a predsudkov,“ hovorí speváčka. „Film cez humor rozpráva ako si niekedy sami komplikujeme život a nevnímame to, čo má skutočnú hodnotu. Je to o láske, priateľstve a rodine,“ priblížil režisér komédie Lukáš Zednikovič.

Videoklip plánovala Katarína Knechtová nakrúcať v exteriéri v Prešove a okolí, ale zladiť všetkých účinkujúcich bolo časovo veľmi náročné. V klipe totiž účinkujú aj hviezdy filmu Kavej Jana Kovalčiková a Anna Jakab Rakovská. Práve kvôli pracovnej vyťaženosti padlo rozhodnutie nakrúcať v Bratislave.
„Pre nepriaznivé počasie sme nakoniec všetci skončili v ateliéri v Novej Cvernovke. Réžie sa ujal Michal Nemtuda, s ktorým to bola moja prvá pracovná spolupráca. Musím povedať, že to bolo veľmi efektívne, profesionálne. Michal od prvej chvíle vedel čo a ako chce. Nakrúcanie sme si s babami veľmi užili, s Jankou a Aničkou sa poznáme ešte z Prešova, odtiaľ všetky tri pochádzame. Veľká časť filmu Kavej sa v Prešove aj natáčala,“ opisuje Katka.

Keďže ide o filmový song, tak režisér Michal Nemtuda do videoklipu zakomponoval aj mnoho záberov z filmu Kavej. Skladba má dve verzie, jednu rádiovú a druhú verziu pre klip a film. „A práve v tejto verzii majú dievčatá svoje vokálové party. Všetky tri sme sa po dlhej dobe opäť stretli a to rovno za mikrofónom v nahrávacom štúdiu, Anička ešte v tom čase tancovala v Let’s Dance. Prezradím, že Anička s Jankou mali pred nahrávaním v štúdiu veľký rešpekt, až stres, avšak zvládli to výborne,“ pochválila kamarátky Katka Knechtová.

Komentáre