Hudba a film

Iné Kafe vychádza prvá LP platňa v histórii kapely

"V roku 2000 nadviazala pop-punková skupina Iné Kafe spoluprácu s vydavateľstvom Forza a vydala album Je tu niekto?."

TASR, 29. apríla 2020 9:00
Zľava Dodo, Vratko Rohoň, Cibi, Wayo a Vlado Bis po koncerte Iné Kafe v rámci turné Vitaj!, 26.1.2019 v Bratislave. Foto: Facebook/INEKAFE (official)
Slovenskej skupine Iné Kafe vychádza prvá LP platňa v histórii k ich najúspešnejšiemu albumu Je tu niekto? TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

V roku 2000 nadviazala pop-punková skupina Iné Kafe spoluprácu s vydavateľstvom Forza a vydala album Je tu niekto?. Bol to v poradí tretí štúdiový album skupiny, ktorý sa stal zároveň jej najúspešnejším. Úspech albumu bol podmienený predovšetkým nápaditosťou a originalitou autorsko-interpretačného prejavu skupiny a najmä jej lídra Vratka Rohoňa, ako aj výraznou podporou najsilnejšieho dobového lokálneho vydavateľa na Slovensku. Album sa stal platinový, dosiahol predaj vyše 30.000 kópií a priniesol niekoľko veľkých hitov ako Ráno alebo Úspešne zapojení. "Je preto prirodzené, že po 20 rokoch sa dostáva na trh aj vo vinylovej reedícii, ktorá vychádza vo vydavateľstve OPUS," poznamenala Tomášová.

"Tento rok má album neuveriteľných 20 rokov, tak si ho opäť pripomíname vydaním nielen na CD, ale aj na vinyle. Album Je tu niekto? nás definitívne vystrelil do A scény. Myslím, že skalní a zberatelia sa potešia, lebo je to prvý album v histórii našej kapely, ktorý vychádza na LP," vysvetľuje Vratko Rohoň. "Keď vyšiel singel Ráno, hudobné televízie ho museli púšťať dvakrát po sebe, aby mohli zverejniť všetky tie priania divákov o song dole na obrazovke," dodal.

Reedícia CD a LP Iné Kafe Je tu niekto? vychádza v pondelok 27. apríla.

Komentáre