Hudba a film

Festival Pohoda sa presúva na rok 2022

"Všetky typy vstupeniek zakúpených na 24. ročník Pohody ostávajú v platnosti, týka sa to edície z roku 2020 i 2021."

TASR, 7. apríla 2021 13:31
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 7. apríla (TASR) - V poradí 24. ročník Pohody sa opäť presúva o rok. V plnej verzii sa festival uskutoční od 7. do 9. júla 2022. Organizátori sa tak rozhodli na základe konzultácií s expertmi. TASR o tom informoval PR manažér Anton Repka.

"Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground," uviedol Michal Kaščák za festivalový tím.

Všetky typy vstupeniek zakúpených na 24. ročník Pohody ostávajú v platnosti, týka sa to edície z roku 2020 i 2021. "Ich prenesenie na budúci rok je tou najlepšou možnosťou, ako festival v týchto časoch podporiť," odkazujú organizátori. Zároveň však tým, ktorí to potrebujú, garantujú vrátenie plnej sumy za lístok. Na stránke www.pohodafestival.sk zriadili sekciu Pohoda 20 › 22 s informáciami o presune festivalu aj s návodom, ako postupovať pri refundácii vstupeniek. Organizátori sa snažia presunúť aj jednotlivých umelcov a kapely potvrdené na rok 2021 na budúci rok.

Rozhodnutie o presune ročníka organizátori prijali po debatách s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. "Potvrdili, že nevidia reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30.000 ľudí počas tohto leta na Slovensku," dodal Repka s tým, že pre medzinárodné festivaly je dôležitá aj situácia v iných krajinách: "V posledných týždňoch viacerí umelci a umelkyne zrušili plánované letné turné, zrušili sa tiež viaceré festivaly, ktoré nadväzovali na Pohodu. Rozhodnutím získali ľudia z tímu Pohody čas na prípravu série malých festivalov s názvom Pohoda on the Ground."

O rozhodnutí presunúť Pohodu, ako aj o pripravovanom podujatí budú hovoriť organizátori festivalu spolu s epidemiologičkami a ďalšími odborníkmi v stredu o 18.00 h počas livestream debaty na facebookovom profile festivalu.

Komentáre