Hudba a film

Dorota Nvotová vydáva nový singel Viem

"Video k piesni si Dorota natočila sama vo vani, čím umocňuje pocit intimity v osobnej výpovedi. "

TASR, 8. marca 2024 16:29
Na snímke speváčka Dorota Nvotová. Foto: TASR Jaroslav Novák
Bratislava 8. marca (TASR) - Speváčka, textárka, skladateľka, herečka, politička aj spisovateľka Dorota Nvotová vydáva novú nahrávku Viem. Pieseň je singlom k pripravovanému albumu Lazy. TASR informoval PR manažér Alexander Čerevka.

Na novom albume pracuje speváčka už rok a teraz prichádza prvé ovocie. Inšpiráciou jej bol, tak ako vždy, vlastný turbulentný život. Po dvoch rokoch zdravotných problémov, politickej kampani a nezdare vo voľbách sumarizuje svoj pocit v piesni Viem.

Nová skladba je melancholickou klavírnou baladou, ktorú Nvotová opäť nahrala so spriaznenými muzikantmi z dua Transport, bubeníkom Mariánom Slávkom a basgitaristom Filipom Hittrichom, na gitaru si ako hosťa prizvala Matúša Kľúčika.

Video k piesni si Dorota natočila sama vo vani, čím umocňuje pocit intimity v osobnej výpovedi. "Nechcela som, aby klip príliš bral pozornosť hudbe a slovám. Preto som zvolila túto formu jednozáberového selfie vizuálu," približuje proces tvorby hudobníčka.

Skladba Viem bude súčasťou nového albumu Lazy, ktorý bude opäť financovaný crowdfundingovým spôsobom. Milovníci Dorotinej hudby si môžu zakúpiť pesničku, ktorá im bude venovaná na obale platne, zúčastniť sa na samotnom nahrávaní a okrem nosičov dostanú aj doživotný vstup na klubové koncerty.

Viem video: https://www.youtube.com/watch?v=ipXJ-21CBEk


Komentáre