Hudba a film

Do kín mieri nová česko-slovenská komédia Ženská na vrchole

"Zimná romantická komédia s názvom Ženská na vrchole nás vezme do zasnežených hôr, v ktorých sa sympatická hrdinka neočakávane ocitne v spoločnosti dvoch bratov."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 11. októbra 2019 10:37
Ženská na vrchole Foto: Continental Film
V hlavnej úlohe sa predstaví Anna Polívková, ktorej otca hrá vo filme celkom prvýkrát jej skutočný otec Bolek Polívka. Hlavnými mužskými predstaviteľmi samotárskeho horala a živelného člena horskej služby budú Martin Dejdar a Marek Němec. Významnú úlohu v príbehu zohrá farár v podaní Romana Pomajba, po jeho boku sa ako jeho manželka objaví Danica Jurčová.
Ženská na vrchole Foto: Continental Film

Anna Polívková (Helena) si tentoraz zahrá rolu príliš starostlivej mamičky osemročného syna a nadšenú propagátorka zdravého životného štýlu vo svojej biokaviarni. Na horách, kam odchádza s nadšeným synčekom, stretáva dvoch mužov, hoci o žiadne zoznamovanie nestála. Jedným je horal a milovník adrenalínových športov Richard (Martin Dejdar) a druhým jeho živelný brat, člen horskej služby Mišo (Marek Němec). „Nakrúcanie sa od toho klasického dosť líšilo, pretože sme boli v jednom prostredí vysokohorskej chaty, veľa ľudí pohromade, v podstate v extrémnych podmienkach, počasie sa menilo aj trikrát počas desiatich minút, takže to bol naozaj veľký adrenalín,“ opísal Dejdar nakrúcanie na Chopku v Nízkych Tatrách.

Príbeh, v ktorom nebude núdza o sneh, dobrodružstvo a lásku sa odohráva počas vianočných prázdnin vo vysokohorskej chate, kde sa stretnú dve neúplné rodiny a dva odlišné pohľady na svet. V komédii si rolu deda zahral Bolek Polívka (Josífek) a babičku stvárnila Jana Preissová (Janinka). Janu Preissová môžu diváci vidieť na filmovom plátne po viac ako štyroch dekádach – vo filme nehrala od nakrútenia slávnej filmovej komédie Ako vytrhnúť veľrybe stoličku.
Hrám veľmi starostlivú babičku Janinku. Je mi celkom podobná, pretože v skutočnosti starostlivá babička som a som ňou rada,“ povedala Jana Preissová. Jej manžela, a zároveň trochu roztopašného starého otca Jozefa hrá Bolek Polívka. „Mám úlohu nielen dedka, ale zároveň som otcom svojej ozajstnej, ale aj filmovej dcéry Aničky,“ vysvetlil Polívka.
Ženská na vrchole Foto: Continental Film

Neprehliadnuteľné sú v romantickej komédii hlavné mužské postavy Martin Dejdar a Marek Němec, ktorí hrajú bratov. „Nájsť hercov, ktorým by diváci verili, že sú to drsní chlapi, horali, trochu sexy a vnútri citliví a schopní romantickej lásky, je neľahké, rovnako tak, ako stretnúť takých chlapíkov v reálnom živote. Ale podarilo sa! Martinovi s Markom postavy skvele sadli. A navyše obaja vedia lyžovať, jazdiť na snowboarde a bravúrne ovládať skúter. A sú uveriteľní v postavách bratov,“ vysvetlila režisérka Lenka Kny.

Nová zimná romantická komédia, za ktorou stojí scenáristka Hana Cielová a režisérka a spoluscénáristka Lenka Kny (Tieňu neutečieš, Dočkáme sa Ježiška?), predstaví v ďalších úlohách Janu Krausovú, Mareka Adamczyka, ale aj známe slovenské tváre – Romana Pomajba a Danicu Jurčovú. Úžasné herecké výkony podávajú vychádzajúce detské hviezdy Toník Holoubek a Emma Voksová. Premiéru v slovenských kinách bude mať 7. novembra 2019, distribútorom je spoločnosť Continental film.

Trochu svojrázna slobodná matka, úspešná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková), odchádza na podnet svojej tety Ely (Jana Krausová) s nadšeným osemročným synčekom Mikulášom stráviť advent na horách, aby sa tak vyhla svojmu citovému problému. Vďaka roztržitosti a hre osudu v podobe pána Farára (Roman Pomajbo) a pani Farárovej (Danica Jurčová) sa ocitá na vysokohorskej chate, kde samotársky horal Richard (Martin Dejdar) prevádzkuje adrenalínové športy, žije tu so svojou malou dcérkou Zuzou a živelným bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Táto nesúrodá partička sa v snehom zapadanej chate rozhodne nenudí. A to Helena ešte netuší, že jej starostlivá milujúca matka (Jana Preissová) prinúti protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby vyrazili na hory za nimi. Sú Vianoce a rodina musí byť predsa pohromade!

Premiéra: 7. 11. 2019
Produkcia: Česká republika/ Slovensko, 2019
Jazyková verzia: pôvodné znenie
Žáner: romantická komédia
Stopáž: 105 minút
Prístupnosť: bez obmedzenia
Réžia: Lenka Kny
Námet: Hana Cielová
Kamera: Michael Baumbruck
Hudba: Michal Pavlíček
Hrajú: Anna Polívková (Helena), Martin Dejdar (Richard), Marek Němec (Mišo), Jana Preissová (Janinka), Bolek Polívka (Josef), Jana Krausová (Ela), Danica Jurčová (pani Farárová), Roman Pomajbo (Farár), Marek Adamczyk (Bobeš), Matyjaž Javšnik (pán Muller) a ako hosť Marek Taclík (Pán so psíkom)
V detských úlohách Toník Holoubek (Mikuláš), Emma Voksová (Zuza) a členovia tataranskej HS.

Komentáre