Cestovanie

Najnebezpečnejšie destinácie sveta: Vzrušujúca dovolenka alebo riziko?

"Ak máte radi adrenalín, na niektorých miestach si ho určite užijete. Len aby ste sa vrátili živí a zdraví."

, 19. novembra 2012 13:00
Južná Afrika Foto: bigpicture.ru
Cestovné kancelárie ponúkajú široké spektrum destinácií, kde môžete stráviť svoju dovolenku. Niektoré sú už dávno známe a pre Slovákov sú niečo ako druhý domov, iné sú exotickejšie, luxusnejšie alebo zaujímavejšie. Z ponúk sa určite dá vybrať a každý si môže splniť svoje sny. V niektorých destináciách však vašim jediným snom bude vrátiť sa v zdraví domov.

1. Brazília


Brazília Foto: bigpicture.ru
Brazília láka množstvo turistov svojimi krásnymi plážami, úžasným počasím a skvelým karnevalom. netreba však zabúdať na to, že kriminalita najmä v Rio de Janeiro je veľmi vysoká. V tom lepšom prípade vás len okradnú.

2. Haiti


Haiti Foto: bigpicture.ru
Haiti bola nádherné krajina s dokonalou klímou, ktorú ovplyvňovalo pohorie tiahnuce sa cez ostrov. Aj napriek celej svojej kráse sa môže považovať za nešťastnú krajinu. Ničia ju zemetrasenia, cholera, neustále vojnové konflikty a chudoba, ktorá ľudí núti kradnúť. Následky ničivého zemetrasenia z januára 2010, ktoré zabilo množstvo ľudí, sú ešte stále viditeľné.

3. Líbya


Líbya Foto: bigpicture.ru
Líbya by mohla patriť k najzaujímavejším turistickým destináciám, pretože ponúka množstvo historických pamiatok. Ukrýva ruiny antických miest ako Sabratha, Leptis Magna alebo Cyrene.

Po všetkých tých bojoch, nepokojoch a vzburách sa z nej ale stala jedna z najnebezpečnejších krajín. Neopatrní turisti môžu byť považovaní za nepriateľov a môže sa stať, že ich zastrelia. Problémom však môžu byť aj vysoké horúčavy alebo nehygienické podmienky.

4. Somálsko


Somálsko Foto: bigpicture.ru
Táto krajina má najdlhšie pobrežie zo všetkých afrických štátov. Sú tam krásne hory a netradičná národná kuchyňa. Dlhotrvajúca občianska vojna však straší aj tých najodvážnejších turistov. Okrem toho tam ľudí trápi obrovský hlad.

5. Venezuela


Venezuela Foto: bigpicture.ru
Vo Venezuele je jeden z najkrajších vodopádov sveta. Volá sa Angel a okrem vody ho zaplavujú aj krásne divé orchidey. Na druhej strane vás ale môže vyplašiť, že cez Venezuelu sa prevážajú drogy a môžete stretnúť veľa biznismenov, ktorí sa zaoberajú práve týmto odvetvím. Ak niekoho zabijú, len veľmi málo prípadov sa vyrieši. Hlavné mesto Caracas drží druhé miesto v počte neobjasnených vrážd.

K zaujímavým, ale nebezpečným destináciám sveta sa priraďuje aj Irak, Zimbabwe, Južná Afrika, Pakistan a Mount Everest.

Komentáre