Cestovanie

Najdrahšie nákupné ulice sveta skrývajú nevídaný luxus

"S poloprázdnou peňaženkou sa na tieto miesta ani neoplatí ísť."

, 23. septembra 2012 6:00
Ilustračné foto Foto: TASR
Cestovanie za nakupovaním sa stáva stále väčším hitom. Najmä ženy si rady len tak na víkend zbalia pár vecí a vrátia sa s dvomi poriadne preplnenými kuframi. Na niektorých uliciach sveta by nákupným maniačkam doslova padla sánka až na zem. Sú prepychové, sú luxusné, sú špičkové. Ale sú aj najdrahšie.

Nakupovať v najdrahších uliciach sveta znamená pripraviť si niekoľko mesačnú výplatu. No zároveň to znamená aj získanie toho najluxusnejšieho tovaru, ktorý sa v malom meste v obchode za rohom kúpiť nedá.

Najdrahšie nákupy sú v New Yorku


Najdrahšou nákupnou ulicou sveta je ešte stále Piata Avenue v New Yorku. Je doslova výkladnou skriňou luxusu. Stačí sa ňou prejsť a človek má možnosť dotknúť sa tých najdokonalejších modelov najprestížnejších značiek.

Svoje kúsky tu ponúkajú najslávnejšie módne domy ako Prada, Bvlgari, Alexander McQueen, Versace, Cartier a mnoho iných. Prestížou tejto ulice sú obchodné domy Bergdorf Goodman a Neiman Marcus, jeden z najstarších predajcov oblečenia.

Piata Avenue odzrkadľuje bohatstvo celého New Yorku, je to ulica, ktorú nesmie prehliadnuť žiadny návštevník tohto mesta.

Luxus sa nájde aj Ázii


Cenovo za New Yorkom veľmi nezaostáva Causeway Bay v Hongkongu. Ak si tu nejaký obchodník chce prenajať priestor, tak si musí pripraviť 14 620 eur za meter štvorcový, čo sa asi metódou „cent k centu“ našetriť nedá.
Dá sa tu kúpiť všetko od oblečenia až po masážne kreslá. Najslávnejšími módnymi domami sú Sogo a Mitsukoshi.

Ilustračné foto Foto: TASR
Na treťom mieste v rebríčku najdrahších nákupných ulíc sveta je Ginza v Tokiu. Budovy sú tak architektonicky zaujímavé, že niektorí nadšenci môžu aj zabudnúť nakupovať.

Najexkluzívnejší v Európe je Londýn


Hoci tie najluxusnejšie ulice sveta sú v Amerike a v Ázii, exkluzivita sa dá nájsť aj v Európe. Stačí odbehnúť do neďalekého Londýna. Jeho ulica New Bond Street je najdrahšia, aká sa v Európe dá vidieť.

Ulicu obsadili najluxusnejšie klenotníctva a módne butiky. Ľudia so slabosťou pre značky ako Jimmy Choo, Armani, Louis Vuitton alebo Dolce & Gabbana by si mali pred príchodom poriadne vystlať peňaženky a vziať aspoň týždeň dovolenky, kým to všetko obehajú.

Názov táto prestížna časť Londýna dostala po sirovi Thomasovi Bondovi. V roku 1863 si kúpil na Piccadilly Claredon house, zbúral ho a postupne začal stavať.

Francúzska elegancia nie je najlacnejšia


Na piatom mieste v rebríčku sa umiestnila Champs Elysées v Paríži. Je dlhá až dva kilometre, čím by sa nakupovanie dalo prirovnať k športovaniu – prejsť dva kilometre so zastávkami len počas skúšania topánok je predsa namáhavé.

Ilustračné foto Foto: TASR
Z Paríža sa nikto nesmie vrátiť bez parfumu. Svetoznámi výrobcovia ako Chanel či Guerlain tu majú svoj domov a ich parfumy sú nenahraditeľné.

Aj iné ulice stoja za nákupnú návštevu


Šieste miesto patrí ulici Via Montenapoleone v Miláne. Letenka do Milána z Bratislavy sa v nízko-nákladových spoločnostiach pohybuje už od 12 eur, takže je jasné, že samotná cesta by bola niekoľkonásobne nižšia ako jedno tričko, ktoré sa tam dá kúpiť.

Siedma pozícia patrí Bahnhofstrasse v Zürichu. Vzhľadom na to, že Zürich je najdrahším mestom sveta, čo sa životných nákladov týka, je až zarážajúce, že jeho nákupná ulica sa umiestnila až na siedmom mieste.

Zürichu dýcha na krk ulica Myeongdong v Soule, za ňou sa umiestnila Pitt Street Mall v Sydney a rebríček uzavrela Kaufingerstrasse v Mníchove.

Komentáre