Cestovanie

Na počesť sv. Jána Pavla II. opäť vystúpia na Veľký Rozsutec

"Napoludnie by sa účastníci mali stretnúť na vrchole Rozsutca. "

TASR, 24. augusta 2022 7:52
Na archívnej snímke pohľad na Veľký Rozsutec zo Snilovského sedla vo Vrátnej doline. Foto: TASR - Erika Ďurčová

Pamätný výstup na Veľký Rozsutec na počesť svätého Jána Pavla II. sa uskutoční v sobotu 10. septembra 2022. Účastníci desiateho výstupu sa môžu do Terchovej dopraviť špeciálnym autobusom s odchodom o 6.45 h z autobusovej stanice v Žiline. TASR o tom informovala metodička Krajskej knižnice v Žiline Božena Sobolová.

Doplnila, že autobus, ktorý zabezpečí Žilinský samosprávny kraj, sa môže cestou do Terchovej zastaviť podľa požiadaviek na ďalších autobusových zastávkach. "Svätá omša v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej sa bude konať o 7.30 h a po nej sa účastníci autobusom presunú do Štefanovej. Odtiaľ spoločne vystúpia do sedla Medziholie a po červenej značke na vrchol Veľkého Rozsutca," priblížila Sobolová.

Napoludnie by sa účastníci mali stretnúť na vrchole Rozsutca. "Tu sa nachádza aj pamätná tabuľa venovaná sv. Jánovi Pavlovi II. Osadili ju počas prvého výstupu v roku 2013. V prípade nepriaznivého počasia sa uskutoční svätá omša a náhradný turistický program, ktorý zabezpečí Horská záchranná služba Malá Fatra v bezpečných častiach Malej Fatry," dodala metodička krajskej knižnice.Komentáre