Cestovanie

Na cestovateľskom festivale vo Zvolene priblíži expedície aj P. Hámor

"V prvý večer porozpráva o zlaňovaní najvyšších vodopádov sveta Miroslav Dušek. Premietať sa bude tiež film Salto je kráľ, ktorý je práve o tejto dobrodružnej udalosti."

TASR, 20. júla 2022 14:45
Horolezec Peter Hámor, archívne foto Foto: TASR/Tomáš Halász

Na rozprávanie o cestách do vzdialenejších kútov našej planéty a tiež na filmy s cestovateľskou tematikou sa môžu tešiť návštevníci tretieho ročníka Zvolenského cestovateľského festivalu. Uskutoční sa v dňoch 20. až 24. júla pod holým nebom na Námestí SNP vo Zvolene.

Ako informuje mesto Zvolen na webovej stránke, svoje príbehy, dojmy a zážitky z ciest prídu vyrozprávať niekoľkí skúsení cestovatelia. Pridanou hodnotou festivalu je jeho ekologický charakter, ktorý približuje verejnosti formu zodpovedného cestovania.

V prvý večer porozpráva o zlaňovaní najvyšších vodopádov sveta Miroslav Dušek. Premietať sa bude tiež film Salto je kráľ, ktorý je práve o tejto dobrodružnej udalosti.

Ďalší večer bude patriť Miroslavovi Daníšekovi, ktorý prešiel 4260 kilometrov pešo z Mexika do Kanady cez Kaliforniu, Oregon a Washington za 174 dní. Absolvoval pri tom 5 miliónov krokov a zničil štyri páry topánok.

V piatok 22. júla príde o svojich expedíciách porozprávať slovenský horolezec Peter Hámor. Okomentuje projekciu o svojich výstupoch na všetky osemtisícové vrcholy sveta.

V sobotu bude o svojej ceste do Afganistanu hovoriť Peter Hliničan a záverečný večer (24. 7.) bude patriť Miroslave Grajciarovej a jej zážitkom z ciest po Reunione a Seycheloch.

Podujatie a celý jeho program sú pre návštevníkov zadarmo.Komentáre