Život

Zvolen otvorí tradičnú Vianočnú dedinu, bude však s obmedzeniami

"Séria kultúrnych podujatí trvá do Vianoc, publikum v minulých rokoch zabávali hudobníci, speváci a aj folkloristi."

TASR, 26. novembra 2021 17:27
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Mesto Zvolen pre svojich obyvateľov otvorí tradičnú Vianočnú dedinu 1. decembra, pre nový koronavírus to však bude v obmedzenom režime. Pre TASR to v piatok uviedol zvolenský hovorca Martin Svatuška.

Ako dodal, súvisí to s tým, aby boli splnené jednotlivé protipandemické opatrenia prijaté vládou a hlavným hygienikom. „Bude tak možné zakúpiť v nej vianočné oplátky, medovníky, mäsové či syrové výrobky a ďalšie tradičné potravinové produkty formou okienkového predaja, teda zabalené a určené na odber so sebou,“ spomenul s tým, že nebude možné podávať lievané teplé nápoje, teda ani punč. Podľa neho dedina bude opäť tradične vyzdobená. Chýbať nebudú vyrezávaný betlehem, vianočný stromček či svetielka hviezdneho neba.

Vianočná dedina otvára svoje brány pre ľudí každoročne začiatkom decembra. Séria kultúrnych podujatí trvá do Vianoc, publikum v minulých rokoch zabávali hudobníci, speváci a aj folkloristi. Atmosféru sviatkov spríjemňujú svetielka, vianočný stromček a aj koledy. Záujemcovia mávali k dispozícii stánky s občerstvením, s teplými nápojmi a punčom. Priestor dostávajú aj remeselníci a domáce výrobky.

Komentáre