Život

Vianočné recepty: Vanilkové rožky, ryžový chlieb

"Do súťaže Upečte si s nami Vianoce ste nám poslali ďalšie recepty. Vyskúšajte ich aj vy doma."

TASR, 18. decembra 2012 13:00
Ryžový chlieb Foto: Silvia Bodláková
Každý z vás môže vyhrať, stačí, ak pošlete svoj obľúbený vianočný recept do súťaže Upečte si s nami Vianoce. Kto bude mať na našej Facebookovej stránke Webmagazín najviac "lajkov", stane sa víťazom. Do súťaže nám pribudli dva nové recepty, vyskúšate ich aj vy?

Ryžový chlieb:


Silvia z Bratislavy poslala recept na ryžový chlieb. Zahlasujte za ňu v našej Facebookovej skupine.

1 dl ryže
4 dl vody
1,5 dl chlebového kvásku
1 čajová lyžička soli
asi 500 g chlebovej pšeničnej múky
2 polievkové lyžice ražnej múky

Vo vode uvaríme za občasného premiešania ryžu 15 minút. Potom ju rozmixujeme aj s vodou, v ktorej sme ju varili a zmiešame s chlebovým kváskom a ražnou múkou. Postupne pridávame po lyžiciach chlebovú múku zmiešanú so soľou a miešame, kým urobíme pevnú guľu. Guľu vložíme do pekáča vyloženého papierom na pečenie, potrieme pierkom studenou vodou a prikryjeme utierkou. Necháme na teplom mieste kysnúť asi 2 hodiny. Občas potrieme pierkom studenou vodou.
Vložíme do rúry vyhriatej na 220°C. Hneď teplotu stiahneme na 200°C. Pečieme asi hodinu. Pričom približne v polovici pečenia ako aj na konci po vybratí z rúry potrieme povrch chleba pierkom studenou vodou.

Vanilkové rožky:


Ivana z Trnavy poslala recept na vanilkové rožky. Ak sa vám páči, nezabudnite ho označiť na Facebooku, aby Ivana vyhrala.

280 g hl. múky
40 g práškového cukru
100 g mandlí (ja ich len sekám, nemeliem)
1 vanilkový cukor
200 g maslaKomentáre