Život

V Lučenci budú Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom

"Na mieste bude k dispozícii aj odberné miesto, kde budú môcť návštevníci odovzdať drobné elektro a plastové kryty na recykláciu."

TASR, 18. augusta 2022 16:51
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Súťaže s hodnotnými cenami, kultúrny program pre deti aj dospelých, výborné občerstvenie a kopec zábavy čaká na návštevníkov podujatia Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom, ktoré sa uskutoční 20. augusta počas Lučenského hodovania.
„Podujatie je vo svete dobre známe, avšak na Slovensku ešte nikdy nebolo zrealizované v takejto miere. Po prvýkrát v histórii bude navyše prepojené s ekologickými témami ochrany životného prostredia, predlžovania životného cyklu produktov a vzdelávaním verejnosti o spôsoboch recyklácie,“ informuje organizátor podujatia, firma Mobilonline.

Súťažiť sa bude v hode mobilným telefónom do diaľky, pričom telefón pre hod zabezpečí organizátor. Účastníci budú rozdelení do troch skupín - mužov, ženy a deti. Z každej skupiny vyhrajú traja najlepší telefón, tablet, smart hodinky alebo slúchadlá, v súhrnnej hodnote viac ako 3000 €.

Na mieste bude k dispozícii aj odberné miesto, kde budú môcť návštevníci odovzdať drobné elektro a plastové kryty na recykláciu. Za každý odovzdaný kus získa návštevník jeden lístok do tomboly, pričom na jednu osobu je možné získať maximálne päť lístkov.

Pre najmenších budú pripravené tvorivé dielne, maľovanie na tvár a skákacie hrady. Dospelí sa môžu pristaviť v špeciálnych stánkoch, kde budú môcť predať svoj starý telefón s bonusom až 400 € na nový, prezrieť si najnovšie modely zariadení, vytočiť si skvelé ceny v šťastnom kolese od alebo získať informácie o recyklovaní a ochrane životného prostredia.

O hudobno-zábavnú časť programu sa postarajú Marián Čekovský s kapelou a Lenka Piešová. Moderovať bude známy herec Lukáš Pelč.

Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia 20. augusta od 10:00 do 15:00 hod na lučenskom futbalovom štadióne. Vstup je bezplatný.

Komentáre