Život

V Brezovej pod Bradlom si pripomenuli 103. výročie smrti Štefánika

""Štefánik bol človekom, ktorý v oblakoch prežil celý svoj život. Sníval o jednotnosti národa, o silnom pute, o Československu," uviedol predseda TSK Jaroslav Baška."

TASR, 5. mája 2022 8:49
Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Palkovič

V rámci regionálnych spomienkových slávností v predvečer 103. výročia tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika si predstavitelia regiónu a aj široká verejnosť pripomenuli jedného z najvýznamnejších predstaviteľov slovenských dejín.

Spomienky sa pravidelne zúčastňujú primátori a starostovia okolitých obcí, či ďalšie významné osobnosti spoločenského a cirkevného života. "Štefánik bol človekom, ktorý v oblakoch prežil celý svoj život. Doslovne ako pilot, ale aj metaforicky s veľkým snom v srdci. Sníval o jednotnosti národa, o silnom pute, o Československu. Nezastavil sa pred žiadnou prekážkou ani žiadnymi zavretými dverami," uviedol predseda TSK Jaroslav Baška.

Celoslovenská spomienková slávnosť sa uskutoční v sobotu 7. mája. Program otvorí o 15.00 h prelet Vzdušných síl Ozbrojených síl (OS) SR. "Hostia si uctia pamiatku M. R. Štefánika položením kvetov za účasti Čestnej stráže a Vojenskej hudby Ozbrojených síl SR. Zaznejú piesne v podaní Danubius Singers s tenorom Mykolom Erdykom, báseň i príhovory pozvaných hostí. Súčasťou spomienkových slávností budú sprievodné podujatia," informoval za mesto Brezová pod Bradlom Matúš Valihora.

Ako doplnil, počas celoslovenských slávností bude premávať bezplatná autobusová doprava na Bradlo a cesta bude pre inú dopravu uzavretá. Na Bradlo je možné dostať sa aj pešo po vyznačených turistických chodníkoch či cyklochodníkoch.
Komentáre