Život

Umelec vyryl do pôdy obrovský autoportrét Leonarda da Vinci

"Renesančný umelec, vedec a vynálezca Leonardo da Vinci sa narodil v roku 1452 pri súčasnom talianskom meste Florencia."

TASR, 4. mája 2019 8:00
Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván
Keď taliansky renesančný umelec Leonardo da Vinci namaľoval svoj autoportrét, urobil ho len o čosi väčší, než je hárok papiera A4. Presne 500 rokov po smrti Leonarda však ten istý obraz nadobudol oveľa väčšie rozmery na poli neďaleko talianskeho mesta Verona.

Umelec Dario Gambarin využil cez veľkonočné sviatky pole na farme svojich rodičov, na ktorom "vyrobil" nadrozmernú kópiu Leonardovej tváre.

Zo záberov nasnímaných kamerou pripevnenou na drone sa dá tvár talianskeho geniálneho majstra jasne rozoznať, napísala vo štvrtok agentúra DPA.

Leonardo, ktorý skúmal možnosť letu regulovaného človekom, by sa potešil, keby videl tento obraz zo vzduchu, povedal Gambarin. "Jeho spôsob myslenia ma vždy fascinoval viac než jeho umenie," dodal.

Renesančný umelec, vedec a vynálezca Leonardo da Vinci sa narodil v roku 1452 pri súčasnom talianskom meste Florencia. Zomrel 2. mája 1519 vo francúzskom meste Ambroise, kde žil, a svet si práve pripomína 500. výročie jeho úmrtia.

Prezidenti oboch krajín Emmanuel Macron a Sergio Mattarella si výročie pripomenú na stretnutí v Amboise.

Komentáre