Život

Tradičné aj netradičné prirovnanie Disneyho zvierat k realite

"Videli ste už zvieratká známe z Disneyho rozprávok v reálnom svete? Niektoré by ste spoznali, iné možno nie."

, 23. októbra 2012 6:00
Niektorí hrdinovia z Disneyho rozprávok sa na svojich bratov z reálneho sveta podobajú viac, iní menej. Foto: bigpicture.ru
Stretnúť len tak v lese Disneyho zvieratká? Nie, nemusíte si kvôli tomu dať huby, ktoré bežne v obchode nepredávajú. Stačí poriadne otvoriť oči a hľadať. Určite nájdete veľké, niekedy aspoň malé podobnosti medzi tým, čo vidíte v reálnom svete, a tým, čo vidíte v rozprávkach.

Za všetko môže Walt Disney


Rozprávky z dielne Walta Disneyho sa stali kultovými a detstvom sprevádzajú už niekoľko generácií. Všetko to začalo tým, že Walt Disney chodieval do kina na filmy s Charliem Chaplinom. Tie sa stali inšpiráciou pre jeho príbehy s Mickey Mousom.

Niektorí hrdinovia z Disneyho rozprávok sa na svojich bratov z reality podobajú viac, iní menej. Foto: bigpicture.ru
Jeho prvý animovaný film zabával deti v roku 1923. K slávnemu Mickey Mousovi, ktorého mnohí považujú za alter-ego Walta Disneyho, sa neskôr pridal Káčer Donald, Goofy, pes Pluto. Postupne sa to nabaľovalo a rozprávok pribúdalo.

Mickey Mouse má ochrankára


Jeho postavičky boli slávnejšie ako mnohí americkí herci, ktorým neostávalo nič iné, len Káčerovi Donaldovi závidieť jeho slávu. Preto sa Walt Disney rozhodol, že sa k svojim fanúšikom priblíži ešte bližšie. V roku 1955 otvoril zábavný park Disneyland v Anaheime v Kalifornii. Odhaduje sa, že odvtedy ho navštívilo 515 miliónov ľudí.Európania nie sú o nič ukrátení. Ak sa chcú zabaviť s Disneyho hlavnými hrdinami, môžu ísť do Paríža. Tam sa stanete svedkami toho, že Káčer Donald a Mickey Mouse sa tešia väčšej popularite ako mnohí herci. Uvedomíte si to vtedy, keď uvidíte zástupy kričiacich detí, ktoré od radosti skáču a zmrzlina im z rúk lieta na všetky strany. Do toho začnú kričať ich rodičia, lebo svoje deti nedokážu vytrhnúť z ošiaľu a obávajú sa infarktových stavov v takom nízkom veku. Mickey Mouse sa v tomto vyrovná Justinovi Bieberovi, aj pri pohľade na neho dievčatá plačú. Ale ešte sme nepokročili do vyššieho levelu – tie staršie mladé dievčatá si pri Mickey Mousovi nevyhŕňajú tričká...

Mickey Mouse a Káčer Donald sú tak na roztrhanie, že ich v istých momentoch musí začať strážiť ochranka. Postavia sa na balkón a mávajú deťom, ktoré sa tlačia za nimi, ale veľkí ochrankári ich nechcú v žiadnom prípade pustiť ďalej.

Naozaj existujú


Niektorí hrdinovia z Disneyho rozprávok sa na svojich bratov z reality podobajú viac, iní menej. Foto: bigpicture.ru
Asi to pre nikoho nie je žiadne prekvapenie, že zvieratká známe z Disneyho rozprávok naozaj existujú. Niektoré sú svojim bratom z reálneho sveta úplne podobné, iné menej. A niektoré prirovnania sú totálne netradičné, ako napríklad prirovnanie Sebastiana z Malej morskej panny k pečenej rybe.

Komentáre