Život

Školáci si oddýchnu od učenia, začali im jesenné prázdniny

"Po týchto prázdninách po minulé roky nasledovali tradične jednodňové polročné prázdniny. Tie však tento rok nebudú, ministerstvo školstva ich zrušilo. "

TASR, 28. októbra 2022 11:18
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

V piatok sa pre žiakov základných a stredných škôl začali jesenné prázdniny. Ide o prvé prázdniny v tomto školskom roku. Do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 2. novembra.

Školáci si po jesenných prázdninách najbližšie opäť oddýchnu počas Vianoc. Posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami absolvujú školáci vo štvrtok 22. decembra. Učiť sa začnú opäť až v roku 2023, a to v pondelok 9. januára.

Po týchto prázdninách po minulé roky nasledovali tradične jednodňové polročné prázdniny. Tie však tento rok nebudú, ministerstvo školstva ich zrušilo.

Jarné prázdniny absolvujú ako prví žiaci Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja v termíne od 20. do 24. februára. Nasledovať bude voľno pre deti z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja od 27. februára do 3. marca. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci z východného Slovenska v Prešovskom a Košickom kraji, a to v termíne od 6. do 10. marca.

Pred letom si žiaci ešte oddýchnu počas veľkonočných prázdnin. Školáci budú od školy oddychovať od 6. do 11. apríla, do školských lavíc sa vrátia opäť v stredu 12. apríla.

Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 31. augusta.

Harmonogram prázdnin zverejňuje na svojej webovej stránke Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.Komentáre