Život

Porotcovia Krištáľového krídla začali 27. ročník prvým stretnutím

"Krištáľové krídlo každoročne upriamuje pozornosť na to pozitívne v našej spoločnosti. Na prelomové myšlienky a veľké činy."

TASR, 8. novembra 2023 12:53
Na snímke ocenení počas galavečera 26. ročníka Krištáľového krídla za rok 2022 v Bratislave 4. marca 2023. Foto: TASR Jaroslav Novák

Prvé veľké stretnutie porotcov Krištáľového krídla je veľmi dôležitou udalosťou. Definujú na ňom kritériá, ktoré budú v aktuálnom ročníku rozhodujúcimi, aby porotcovia každej kategórie mali rovnaké informácie, vedomosti a aby na ich základe k hodnoteniam pristupovali. Hlavnou myšlienkou prestížneho ocenenia je prezentácia výsledkov práce najúspešnejších osobností Slovenska v uplynulom roku.

"Krištáľové krídlo už 27 rokov zjednocuje ľudí, ktorí vzdávajú hold veľkosti ľudského ducha, umu a krásy. Je poklonou a odmenou za mimoriadne ľudské výkony," povedala riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

Porota má 50 členov, ktorí sú odborníkmi pre kategóriu výtvarného umenia, populárnej hudby, hudby, divadla a audiovizuálneho umenia, športu, medicíny a vedy, publicistiky a literatúry, hospodárstva, filantropie a inovácií a startupov. Reprezentujú ju viaceré známe osobnosti, medzi nimi generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala, generálna riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová, generálny riaditeľ Slovenského národného divadla Matej Drlička, generálny riaditeľ Slovenskej filharmónie Marián Turner. Aj tohto roku je predsedom všetkých porotcov Ján Bilinský, predseda predstavenstva COOP Jednota Slovensko.
Na snímke soška určená pre laureátov Krištáľového krídla. Foto: TASR – Martin Baumann

Krištáľové krídlo každoročne upriamuje pozornosť na to pozitívne v našej spoločnosti. Na prelomové myšlienky a veľké činy. Možnosť nominovať osobnosti majú nielen jednotliví porotcovia, ale ktokoľvek, kto si myslí, že pozná niekoho, kto by si ocenenie zaslúžil. Nominácie je možné podávať do 15. novembra prostredníctvom jednoduchého online formulára. Dôležitými kritériami na nominácie sú najmä to, aby navrhovaná osobnosť pôsobila na Slovensku a tiež, aby vykazovala mimoriadnu odbornosť vo zvolenej kategórii spojenú s výraznými úspechmi a výsledkami dosiahnutými v roku 2023.

"Veríme, že aj tento ročník prinesie do slovenskej spoločnosti veľkú hodnotu. V dnešných časoch je azda najdôležitejšie upriamovať pozornosť na to, čo je prínosné pre spoločnosť, na to, že v spoločnosti sa deje množstvo dobra, sledujú sa vyššie hodnoty a smeruje sa k ľudskosti. A v neposlednom rade, že u nás doma na Slovensku máme veľké množstvo mimoriadnych odborníkov, profesionálov vo svojej oblasti, ktorí by nemali ostať nepovšimnutí," doplnila Srkala.

Komentáre