Život

Petra Vlhová odovzdala Plamienku výťažok zo súťaže o jej prilbu

"Nezisková organizácia Plamienok sa stará o nevyliečiteľne choré deti v ich domácom prostredí, aby svoj čas nemuseli tráviť v nemocnici, ale doma."

TASR, 25. marca 2021 13:02
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová, víťazka FIS veľkého krištáľového glóbusu v zjazdovom lyžovaní za sezónu 2021 po tlačovej konferencii v Bratislave 23. marca 2021. Foto: TASR Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová odovzdala neziskovej organizácii Plamienok výťažok zo súťaže o jej originálnu pretekársku prilbu.

Súťaž o prilbu a modré čiapky mala veľký ohlas a na účet detského hospicu Plamienok poputuje suma 10.000 eur. Hlavnú cenu, ktorou bola prilba Petry Vlhovej s jej podpisom, získala pani Lívia z Ludrovej pri Ružomberku. "Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže o moju prilbu, a touto cestou by som chcela spolu s mojím generálnym partnerom Uniqa darovať výťažok z nej detskému hospicu Plamienok. Veľmi ďakujeme," uviedla čerstvá držiteľka veľkého krištáľového glóbusu.

Nezisková organizácia Plamienok sa stará o nevyliečiteľne choré deti v ich domácom prostredí, aby svoj čas nemuseli tráviť v nemocnici, ale doma, so svojimi blízkymi. Mária Jasenková z Plamienka hovorí, že ich náročná práca je veľká výzva najmä v komplikovanom období pandémie. "V tejto pandemickej dobe si nesmierne vážime dôveru, nezištnú pomoc a podporu Petry Vlhovej, jej tímu, generálneho partnera ako aj všetkých ľudí, ktorí prispeli a Plamienok podporili. Ďakujeme, že nám dôverujete, že spolu s vami môžeme vážne, nevyliečiteľne chorým deťom ponúknuť domov, blízkosť rodiny a domáce návštevy našich lekárov, sestier a ďalších odborníkov. Pomoc Plamienka je pre rodiny bezplatná, z daru budeme hradiť všetky nevyhnutné náklady spojené s domácou starostlivosťou – lieky, benzín, špeciálny zdravotný materiál, telefonáty a pod. Tešíme sa z Petrinho vynikajúceho športového výkonu, budeme sa aj my usilovať našu pomoc dlhodobo zlepšovať," povedala Mária Jasenková v tlačovej správe.

Komentáre