Život

Desať objavov, o ktorých sa nehovorí

"Má tieto nevysvetliteľné javy na svedomí Boh alebo prinesú vysvetlenie Murder a Scullyová? Niektoré objavy nevieme logicky vysvetliť. Vedci ich zaraďujú do zoznamu konšpirácie. Presvedčte sa sami!"

, 4. mája 2013 6:00 Pre niekoho to sú konšpirácie, pre iných predmet celoživotného výskumu. V médiach, v škole, literatúre a živote sa stretávame s nevysvetliteľnými javmi, ktoré nám nikto nevie vysvetliť. Pyramídy v Gize alebo kamene v Stonehenge sú iba zlomkom toho, čo sa na planéte Zem objavilo pred tým, ako Sumeri objavili koleso alebo ešte pred evolúciou samotnou. Existujú mimozemšťania alebo má všetko na svedomí Boh? Pozrite sa spolu s nami na 10 záhad, o ktorých sa nehovorí.

Čínske mozaikové línie Foto:

Čínske mozaikové línie


V najľudnatejšej krajine sveta na západnom pobreží Tichého oceánu je milión záhad, ktoré si zaslúžia pozornosť, no niektorých archeológov už dlhšie mátajú tzv. Čínske mozaikové línie. Sú na súradniciach: 40°27’28.56%N, 93°23’34.42%E v púšti v provincií Gansu Sheng (Kan-su šeng). Možno sú to špekulácie, možno nie, no vraj ich vytvorili v roku 2004. Nachádzajú sa v blízkosti jaskyne Mogao (Jaskyňa tisícich Buddhov), ktorá patrí do zoznamu UNESCO. Punc špekulácii a konšpirácie tomuto javu dodáva čínsky režim, ktorý informácie tají.

Foto:

Kamenná bábika


V roku 1889 našli v Nampe - štát Idaho malú kamennú bábiku, ktorá bola vymodelovaná z ílu. Bábku objavili v hĺbke 100 metrov ľudia, ktorí vŕtali studňu. Vek sošky sa vraj odhaduje na dva milióny rokov. Reálne, kto mohol pred dvoma miliónmi rokov vymodelovať sošku s ľudskou podobou? Túto teóriu zastávajú aj odborníci, ktorí tvrdia, že s ohľadom na vek spochybňujú jej autenticitu.


Foto: www.mindzolt.com

Prvý kamenný kalendár


800 km od Káhiry na najväčšej púšti sveta Sahare sa vraj nachádza prvý kamenný kalendár. Podľa niektorých vedcov ide o najstaršiu známu astronomickú sústavu na svete, ktorá je zostavená z kameňov.

Tento obrazec bol vystavaný dávno pred slávnym Stonehengeom na brehu jazera, ktoré vyschlo pred tisíc rokmi.
Pred viac ako 6000 rokmi ich tam priniesli zo vzdialenosti jeden kilometer. Kamenné dosky majú výšku tri metre. Aj keď je teraz Sahara najsuchšia časť sveta, v minulosti to tak nebolo. Existujú dôkazy, že na týchto miestach spadlo až 500 mm zrážok. Na začiatku 10. tisícročia pred naším letopočtom začali zrážky pribúdať a vytvorilo sa tu jazero. Okolie začali osídľovať ľudia, ktorí tam prichádzali za zdrojom vody. Žili tu pravdepodobne v 10. až 8. tisícročí pred naším letopočtom.

Foto:

Železná skrutka v hornine, ktorá je stará viac než 300 mil. rokov


V škole sme sa učili, že sumeri objavili koleso, ktoré bolo prevratným vynálezom. Ruskí vedci však v roku 1998 pátrali po meteorite, ktorý padol niekde 300 km juhozápadne od Moskvy. Pri pátraní však objavili kúsok skaly, ktorá obsahovala železnú skrutku. Geológovia odhadujú vek horniny na 300 až 320 miliónov rokov. Kto mohol pred toľkými rokmi zostrojiť taký dokonalý vynález, akým je skrutka.

Starodávne rakety


Ďalšia konšpirácia alebo fakt? V Japonsku objavili jaskyňu a na nej kresby raketoplánov. Nebolo by to nič zvláštne, keby vek kresieb nedatovali na 5000 rokov p.n.l. Z histórie však vieme, že prvou kozmickou loďou bol Vostok 1 z roku 1961 n.l.

Foto:

Záhada, ktorú nevie vysvetliť ani NASA


Touto záhadou sa vraj zaoberá aj NASA a nevie nájsť odpoveď. Medzi horami Cotonwood Mountain a Last Change Range dochádza k neobvyklým javom. Na mieste v nadmorskej výške 1130 metrov sa samovoľne pohybujú kamene. Racetrack Playa leží v známom Údolí smrti, ktoré nesie toto pomenovanie od roku 1849. V tej dobe tu prepukla zlatá horúčka, ktorá si vyžiadala - čo je tiež záhadou - jednu obeť. Celé Údolie smrti je dlhé 230 km a v najširšom mieste má dĺžku 25 km.

Teotihuacan Foto: TASR/AP

Záhada mexických pyramíd


O pyramídach a ich energii už vyšlo nespočetné množstvo literatúry od Cartera až po súčasných autorov. Vedcom však nedávajú spať mexické pyramídy v starodávnom meste Teotihuacan. Pyramídy, resp. ich steny sú vybudované zo sľudy. K záhade sa dostávame až potom, keď zistíme, že najbližší lom na sľudu je z tohto miesta vzdialený tisícky kilometrov v Brazílii. Otázkou je, akým spôsobom a prečo z takej diaľky prepravovali Indiáni horninu, ktorá je známa najmä svojou energiou, ktorú vraj vyžaruje.


Overtoun Bridge Foto: Facebook

Psie samovraždy


V škótskom Mitone stojí most, ktorý sa volá Overtoun Bridge. Krásna monumentálna stavba, ktorá vznikla v roku 1859. Most sa však nepreslávil iba svojou architektúrou, ale aj nevysvetliteľnými javmi, aké sú samovraždy psov. K takýmto prípadom vraj dochádzalo v 50. a 60. rokoch 20. storočia. Podľa výpovedí ľudí, keď šiel okolo nejaký pes, tak skočil do 20 metrovej hĺbky.

Kamenný obor


V Írsku v roku 1895 objavili kamenného obra, ktorý meral cez štyri metre. Mohutnú sochu objavili počas ťažby v írskom Antrime. Obor mal na nohách šesť prstov a pripomínal obrov, o ktorých sa píše v Biblii.

Foto:

Bájna Atlantída


Vedci do dnes vykonávajú prieskumy megalitických trosiek, ktoré objavili na morskom dne blízko Kuby. Podľa amerických archeológov ide o bájnu Atlantídu.

Komentáre