Život

Na hromadnom zjazde vo Vysokých Tatrách sa zúčastnilo 346 lyžiarov

"Preteky Žampa Cup založili v roku 2014 bratia Andreas a Adam Žampovci, ktorí si prevzali certifikát o úspešnom rekorde."

TASR, 28. marca 2022 11:04
Na siedmom ročníku podujatia Žampa cup na Štrbskom Plese sa podarilo zlomiť doterajší rekord z roku 2019, ktorý mal hodnotu 285 lyžiarov. Dnešný rekord mal hodnotu 346 lyžiarov, ktorí sa postupne spustili dolu lyžiarskym svahom v rade za sebou. Na čele radu lyžiarov bol slovenský lyžiar a olympionik Adam Žampa. Štrbské Pleso, 26. marca 2022. Foto: TASR - Michal Svítok

Na hromadnom zjazde lyžiarov v rámci pretekov v paralelnom slalome Žampa Cup sa v sobotu na Štrbskom plese zúčastnil rekordný počet lyžiarov. Podujatie sa koná každoročne na konci zimnej sezóny.

Počas siedmeho ročníka hromadného zjazdu sa podarilo prekonať doterajší rekord z roku 2019, ktorý mal hodnotu 285 lyžiarov. "Dnešný rekord mal hodnotu 346 lyžiarov, ktorí sa postupne spustili dolu lyžiarskym svahom v rade za sebou. Na čele radu lyžiarov bol slovenský lyžiar a olympionik Adam Žampa,“ uviedol Igor Svítok z knihy slovenských rekordov.

Preteky Žampa Cup založili v roku 2014 bratia Andreas a Adam Žampovci, ktorí si prevzali certifikát o úspešnom rekorde.

Komentáre