Život

Láska v lyžiarskom svete: Kilde a Shiffrinová sa zasnúbili

"Medzi prvými gratulantami boli Francúz Alexis Pinturault, Američan Bode Miller či Shiffrinovej tímová kolegyňa Breezy Johnsonová."

TASR, 5. apríla 2024 11:55
Na archívnej snímke Američanka Mikaela Shiffrinová (vpravo) a Nór Aleksander Aamodt Kilde. Foto: TASR/AP

Hviezdny lyžiarsky pár Mikaela Shiffrinová a Aleksander Aamodt Kilde oznámil svoje zásnuby. Americká rekordérka zverejnila v piatok ráno fotografie z rakúskeho Innsbrucku so svojím nórskym partnerom a trblietavým prsteňom.

Shiffrinovej hovorkyňa Megan Harrodová zásnuby v piatok potvrdila agentúre DPA. Tento krok vyvolal v lyžiarskom svete mohutné ohlasy. Medzi prvými gratulantami boli Francúz Alexis Pinturault, Američan Bode Miller či Shiffrinovej tímová kolegyňa Breezy Johnsonová.

Dvadsaťdeväťročná Shiffrinová a o dva roky starší Kilde oznámili svoj vzťah pred necelými troma rokmi. Americká univerzálka je s 97 víťazstvami najúspešnejšia pretekárka Svetového pohára, na konte má aj päť celkových titulov a jedenásť za disciplíny. Získala aj dve zlaté medaily na olympijských hrách a sedem na majstrovstvách sveta. Špecialista na rýchlostné disciplíny Kilde získal veľký glóbus v roku 2020 a má aj štyri malé, na MS vyhral dvakrát striebro a na ZOH striebornú a bronzovú medailu.
Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa raduje na pódiu z víťazstva v slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej 21. januára 2024. Trofejou bola ručne vyrobená korunka od slovenskej šperkárky Petry Tóth inšpirovaná ľudovými motívmi z Liptova. Foto: TASR Martin Baumann

Komentáre