Život

Najkurióznejšie nehody počas Veľkej noci

"Veľká noc nie je len o tradíciách a zvykoch, ale aj o kurióznych nehodách. Treba si vždy dávať pozor."

TASR, 1. apríla 2013 12:00
Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Veľkonočné sviatky sú pre poisťovne každoročne obdobím, keď klienti hlásia spolu s bežnými škodami aj poistné udalosti spojené s oslavou sviatkov jari. Pri dodržiavaní tradícií šibania, polievania a zdobenia vajíčok vznikajú škody na zdraví, na majetku a aj na vozidlách.

Typicky veľkonočnou kategóriou sú škody na zdraví. Poisťovňa Generali sa v predchádzajúcich rokoch stretla so zlomeninami, vyvrtnutými členkami, narazenými a zlomenými rebrami, tržnými a reznými ranami a ďalšími bolestivými zraneniami, ktoré utrpeli takmer výlučne dievčatá a ženy, keď sa snažili ujsť pred šibačmi alebo sa dostať z rúk polievačov.

Ženy, pozor na hlavu


Vlani poisťovňa zaznamenala poistnú udalosť, pri ktorej klientka utrpela reznú ranu na temene hlavy. Spôsobili jej ju polievači, keď ju nešťastnou náhodou udreli vedrom do hlavy. Rovnako nepríjemný úraz utrpela minulý rok aj klientka, ktorú chceli oblievači okúpať vo vani. Vyšmykla sa im však z rúk, spadla tvárou na hranu vane a vybila si predné zuby. Keď sa šibači snažili inú klientku dôkladne vyšibať „od hlavy až po päty“, zasiahli ju korbáčom do oka. Spôsobili jej tak pomliaždenie oka s krvácaním do prednej komory.

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Riziku úrazov sú však ženy vystavené už niekoľko dní pred Veľkou nocou, a to počas upratovania alebo varenia a zdobenia vajíčok. Popáleniny druhého a tretieho stupňa oboch horných končatín utrpela klientka po tom, ako išla zlievať vriacu vodu z hrnca s varenými vajíčkami, pričom sa jej o horák na sporáku zachytila utierka.

Poisťovňa eviduje prípad, keď syn poisteného bol šibať u spolužiačky. Tak sa zahnal dlhým korbáčom, na konci ktorého mal zaviazané stuhy, že sa zamotali do ramien krištáľového lustra, až ho celý strhol.

Polievačka vo veľkom rozsahu


Ďalší klient si na Veľkonočný pondelok napĺňal vodu do fliaš, zabudol však zastaviť kohútik a odišiel z domu. Po návrate domov zistil, že polievačku pripravil aj sám sebe a susedom z dvoch bytov o poschodie nižšie.

Ilustračné foto Foto: TASR/Roman Hanc
Na Veľkonočný pondelok vodič prechádzal autom cez dedinu a pozoroval šibačov. Zaujatý dianím na ulici sa prestal dostatočne venovať riadeniu vozidla a nabúral do stĺpu elektrického vedenia, čím si poškodil prednú časť vozidla.

Počas Veľkej noci sa klient poisťovne vybral na šibačku autom, domov však už prišiel po svojich. Keď na druhý deň zistil, že mu predsa len niečo chýba, ale nepamätal si všetky udalosti, nahlásil na polícii a následne aj v poisťovni krádež auta. Až po týždni prišiel na to, že o žiadnu krádež nešlo. Jedna známa sa mu totiž ozvala, prečo jeho auto stále stojí pred jej domom. TASR o tom informovala poisťovňa Generali.

Komentáre