Život

Ako z piva nepribrať?

"Bojíte sa piť pivo, aby ste nemali „pivné bruško“? Už viac nemusíte. Samozrejme, že všetkého veľa škodí, ale v tej správnej miere môže byť pitie piva aj zdravé a s priberaním nemá nič spoločné."

, 25. apríla 2013 12:00
Ilustračná foto Foto: FOTO TASR/Michal Svítok


Známa otázka, ktorú riešia najmä ženy: ,,Priberiem z toho?“ Aj to je jedným z dôvodov, prečo často namiesto dobrého vychladeného piva siahnu po minerálke. Túto otázku však už viac riešiť nemusíte. Nedávne výskumy potvrdili, že pivo obsahuje presne tie nutričné látky a vitamíny, ktoré naše telo potrebuje. V pití však treba byť striedmy a pivo si dávať len v malých množstvách.

Menej kalórií?


Niektorí ľudia si napríklad každý večer dajú pohár červeného vína. Ak patríte skôr medzi milovníkov piva a radšej by ste si večer spríjemnili týmto chladeným nápojom, kľudne to urobte. Pivo síce obsahuje kalórie ako akýkoľvek iný nápoj, no okrem čistej vody sa kalóriám naozaj nikde nevyhnete. Je však dokázané, že pivo obsahuje menej kalórií ako akékoľvek ovocné džúsy, tvrdý alkohol či dokonca aj víno, preto jeden pohár naozaj nemôže byť na škodu.

Ilustračná foto Foto: FOTO TASR/Martin Baumann


Treba prestať hádzať vinu za priberanie na pivo a dodržiavať správnu životosprávu. Pri kombinácii zdravého jedla a pohybu vám jedno pivo z času na čas naozaj nemôže uškodiť!

Nazdravie!

Komentáre