Technológie

Smartfón s odleskom luxusu

"Inteligentný mobilný telefón LG Optimus L7 je vo svojej aktuálnej druhej generácii výborným spoločníkom predovšetkým pre slečny. Má príjemný displej s rozumnou veľkosťou a dvojitú ochranu krytov."

Erik Stríž, 10. mája 2013 12:00
Android smartfón LG Optimus L7 II Foto: LG Electronics

Ideálny displej


Aj keď sa dnes výrobcovia predbiehajú v tom, kto prinesie väčší displej s vyšším rozlíšením, Optimus L7 II sa tohto trendu nezúčastňuje. Miesto navyšovania ceny kvôli extra displeju radšej volí rozumnú kvalitu a praktickosť. Preto má uhlopriečku 4,3 palcov, ktorá je vo všeobecnosti považovaná za hranicu každodennej bezproblémovej použiteľnosti.

Rozlíšenie displeja je 480×800 pixelov, čo so sebou okrem dobrého zobrazenia detailov prináša aj dve ďalšie, nemenej podstatné výhody. V prvom rade displej šetrí batériu, keďže nemá spotrebu ako iné HD+ displeje. Druhým argumentom k pozitívnemu zhodnoteniu displeja je jeho rozlíšenie samotné, vďaka ktorému môže operačný systém Android Jelly Bean venovať viac pozornosti samotným aplikáciam. Čím vyššie je rozlíšenie displeja, o to viac pamäte si vyžiada aj prostredie, ktoré sa na ňom zobrazuje.

Android smartfón LG Optimus L7 II Foto: LG Electronics

Dvojitá ochrana


Predný kryt displeja je vytvorený zo špeciálneho chemicky upraveného skla Gorilla Glass. To zabezpečuje ochranu nielen pred poškodením v dôsledku pádu, ale zabráni aj menším škrabancom. Tie sa môžu na displejoch telefónov objavovať najmä vtedy, keď ich majiteľka nosí v kabelke spolu s ostatnými vecami s ostrejšími hranami.

Android smartfón LG Optimus L7 II Foto: LG Electronics

Luxusný odlesk


Čo je však zaujímavejšie, je použitie tohto ochranného skla aj na zadnej strane. Vďaka tomu je zadný kryt nielen pevný a odolný, ale aj pohľad na neho vo vás zanechá dojem drahšieho telefónu. Na ochranné sklo si totiž spoločnosť LG nechala naniesť patentovanú mimoriadne tenkú fóliu, ktorá nevytvára svetelný odlesk. Svetlo sa teda odráža až od spodnej vrstvy priehľadného krytu, dôsledkom čoho vzniká netradičný efekt typický pre Optimus L7 II.

Android smartfón LG Optimus L7 II Foto: LG Electronics

Internet v malíčku


Vďaka operačnému systému Android Jelly Bean je telefón vo významnej miere prepojený so sociálnymi sieťami a rôznymi on-line službami. Výhody takejto integrácie sa prejavujú ako možnosť okamžitého zdieľania fotografií, videí a iných dokumentov priamo po ich vytvorení. Posielanie e-mailov, aktualizácia statusov alebo videotelefonovanie je tiež otázkou nanajvýš niekoľkých sekúnd.

Vďaka aktívnym widgetom je možné sledovať on-line spravodajstvo, novinky z Facebooku a Twitteru či e-maily priamo na úvodnej obrazovke telefónu. Netreba zabúdať ani na to, že do telefónu môže jeho nový majiteľ prakticky kedykoľvek doinštalovať ľubovoľnú hru, pracovne orientovanú aplikáciu alebo inú, ktorej zameraním môže byť napríklad obohatenie sociálneho života na internete. Je toho veľa, čo sa dnes dá spraviť s moderným mobilom, akým je LG Optimus L7 II.

Aby bola možná práca s internetom cez mobil, je potrebné mať ho pripojený na sieť. Optimus L7 II sa dokáže pripojiť na sieť mobilného operátora cez siete 2G a 3G, pričom rýchlejšie 3G podporuje štandard HSDPA s teoretickou rýchlosťou sťahovania až 7,2 Mbps. Väčšina ľudí sa ale aj tak pripája k internetu cez Wi-Fi, ktoré tento telefón podporuje v jeho rozšírenej forme. Cez Wi-Fi sa nielenže pripojíte na internet, ale môžete cez neho spravovať obsah pamäte, prenášať obraz na televízor alebo iné zobrazovacie zariadenia. Dokonca môžete z mobilu vytvoriť aj Wi-Fi hotspot, aby sa k nemu vedeli pripojiť iné tablety a telefóny.

Android smartfón LG Optimus L7 II Foto: LG Electronics

Širokouhlá kamera


Smartfón LG Optimus L7 II je aj fotoaparátom a kamerou. Rovnako ako v otázke displeja, aj pri fotení si výrobca zakladal skôr na použiteľnosti a nižšej cene než na technickej vyspelosti. Snímač fotoaparátu má rozlíšenie 8 megapixelov a dokáže zaznamenať fotografie v rozlíšení 3264×2448 bodov. Zaostruje automaticky a dokáže pri fotení rozpoznávať tváre, na tie potom zaostruje prioritne. Vo výbave nechýba ani označovanie fotografií GPS súradnicami a LED osvetlenie pre nočné fotenie.

Video dokáže telefón nahrať v rozlíšení FWVGA. To znamená širokouhlé VGA, čo nie je žiadny ohurujúci formát. Video je pekné na displejoch mobilov a dokonca aj na monitoroch notebookov, ale pri prehrávaní na veľkých televízoroch budete sledovať isté nedokonalosti. Pochvalu si však Optimus L7 II zaslúži za to, že dokáže počas nahrávania videa preostrovať na rôzne objekty, ktoré si sami zvolíte na displeji a že dokáže veľmi dobre automaticky nastavovať vyváženie bielej farby. To znamená, že vaše videá nebudú presvetlené, ale ani príliš tmavé.

Android smartfón LG Optimus L7 II Foto: TASR

Bohatá myseľ v chudobnom tele


Smartfón LG Optimus L7 II je sympatický mobilný telefón, ktorý sa svojou inteligenciou môže bez akýchkoľvek obáv porovnávať aj s najvyspelejšími telefónmi a tabletmi súčasnosti. Iba o po technickej stránke je mierne ochudobnený, aby sa jeho cena ustálila na rozumnej úrovni 250 eur. Stále sa však jeho majiteľom dostane do rúk telefón, s ktorým budú spokojní a ktorý splní ich očakávania. Prvá generácia LG Optimus L7 sa tak dočkala výrazného cenového poklesu až k hranici 170 eur, pričom jej technická vyspelosť veľmi za tou novou nezaostáva.

Komentáre