Štýl

Odborníčka radí: Päť krokov, ako si udržať krásnu pleť aj v lete

"Odborníčka nám prezradila tipy, triky aj mýty o tom, čo v lete našej pleti prospieva a čo jej naopak ubližuje."

Veronika Rosputinská, 1. júla 2013 12:00
Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
S prichádzajúcim letom treba na slnečné lúče pripraviť aj pleť a najmä, nastaviť tú správnu starostlivosť. Pobyt v klimatizovaných priestoroch, vyššia prašnosť v uliciach, ostré slnko, to všetko spôsobuje, že pleť je v lete absolútne dehydrovaná.

Správne čistenie


Čistenie ráno aj večer produktmi vhodnými pre konkrétny typ pleti je prvým krokom k úspechu. „Aby naša pleť dokázala prijať všetky účinné látky, musí byť dokonale vyčistená,“ prezrádza Simona Hegyiová zo salónu Babor beauty spa v Bratislave.

Hydratácia


Ďalším dôležitým krokom v starostlivosti o pleť v lete je hydratácia. „Používajú sa hydratačné krémy, hydratačné séra aj krémy s SPF faktorom,“ upresňuje beauty poradkyňa a dodáva: „Raz týždenne určite pleti prospeje aj peeling, ktorý odstráni odumreté kožné bunky. Výnimkou je iba pleť s akné.“

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo
Rovnako upozorňuje, že obavy mnohých žien z peelingu v lete sú neopodstatnené. „Veľa žien sa tejto činnosti v lete vyhýba, pretože žije v domnienke, že peelingom si odstráni opálenie. Je to však iba mýtus, pretože melanín, kožné farbivo, máme oveľa hlbšie v pokožke a nie na jej povrchu, preto si opálenie určite nezmyjeme.“

Krémovanie


Na bežný deň by sme si na vyčistenú pleť mali nanášať krém s SPF faktorom od 15 do 50 alebo hydratačný krém, prípadne sérum a až potom nanášať mejkap.

„Na mastnejší typ pleti postačí hydratačné sérum, na suchú pokožku odporúčam hydratačný krém. Špeciálna je kategória pleti s pigmentovými škvrnami. Na tú treba aplikovať krém s faktorom 50,“ upozorňuje beauty poradkyňa a dodáva: „Nikdy krémy s SPF faktormi nepoužívajte na noc, pretože by ste svoju pleť zbytočne zaťažili.“

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Osviežovanie


Počas skutočne horúcich dní odporúča beauty poradkyňa osviežovanie termálnou vodou v rozprašovači. Samozrejmosťou je aj príjem dostatočného množstva tekutín, ktorých nedostatok sa často podpisuje práve na našej pokožke alebo aj vlasoch.

Ošetrenie


Domáca starostlivosť je dôležitá, pleť však raz do mesiaca potrebuje aj hĺbkovejšie ošetrenie, ktorým sa udržiava v kondícii.

„V letnom období odporúčam hydratačné ošetrenie, pri ktorom pokožka dostáva svoj „pohár vody“ a je dokonale pripravená na slnenie a slnečné lúče. Po takomto ošetrení sa dokáže hydratácia pleti zvýšiť až o 75 percent,“ uzatvára Simona.

Budúci týždeň vám prezradíme, ako sa o pleť starať počas dovolenky.

Komentáre