Štýl

Galéria umelcov Spiša uvedie tri nové výstavné projekty

"Prostredníctvom pracovných listov sa všetci účastníci naučia, ako si vytvoriť rozprávkové postavičky technikou dokresľovanej koláže."

TASR, 19. februára 2021 17:28
Ilustračné foto. Foto: TASR - Dano Veselský
Spišská Nová Ves 19. februára (TASR) - Galéria umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi uvedie v pondelok (22. 2.) tri nové výstavy, ktoré potrvajú až do 6. júna. TASR o tom informovala projektová a PR manažérka galérie Lenka Králová. Pre súčasnú pandemickú situáciu na Slovensku je galéria pre verejnosť zatvorená, no stále ponúka aj online program prostredníctvom svojej webovej stránky a sociálnych sietí.

Novým výstavným projektom v galérii bude Jozef Sedlák: Fotografická eschatológia. Podľa riaditeľky galérie a kurátorky výstavy Lucie Benickej ide o tematickú výpoveď o podobách smrti, zomierania, pretrvávania, znovuzrodenia i vzopretia sa voči pominuteľnosti nekonečnosťou ľudského ducha.

U-Points - Tranzit: Marek Jarotta prezentuje tvorbu výtvarníka s akcentom na problematiku tranzitných uzlových miest, zastavenie pohybu v maľbe ako priestore na otázku, odkiaľ prichádzame a kam smerujeme. „Nosnou témou záujmu Mareka Jarottu je urbanizmus a architektúra, pričom ho zaujímajú verejné priestory, často stanice či čakárne, ale aj letiskové haly a podzemné chodby metra,“ uviedla kurátorka výstavy Katarína Balúnová.

Komentáre