Hudba a film

Zábavná jazda s unikátnymi hrdinkami

"Do kín prišiel film Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 6. februára 2020 14:31
Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn Foto: Continental film
Filmové publikum si ju zamilovalo ako bláznivú priateľku Jokera... Teraz sú však bývalí milenci čerstvo po rozchode a Harley Quinn sa musí postarať sama o seba. Nová zodpovednosť, pocit slobody a svojská povaha zaručujú v prípade unikátnej komiksovej postavy nezabudnuteľnú jazdu, na ktorú vás v kinách práve teraz vezme vďaka snímke Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn. V jej príbehu sa cesta Harley pretne s cestami hrdiniek, známych ako Vtáky noci. Spoločne budú musieť zachrániť dievča, ktorého život ohrozuje samozvaný kráľ podsvetia temného mesta Gotham.
Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn Foto: Continental film

Roman Sionis, v komiksových predlohách známy aj ako Black Mask, je ten najnechutnejšie sebestredný zločinec, akého si človek vie predstaviť. Jeho posluhovači sa na Sionisov príkaz vydajú hľadať dievča menom Cass a mesto počas pátrania prevrátia hore nohami. Cesty štyroch svojských žien – spomínanej Harley, Huntress, Black Canary a Renee Montoya – sa pretnú a ony zrazu nemajú na výber. Musia sa spojiť, aby zločinca porazili.

Najlepšia vec pre herca je, keď má s postavou otvorené možnosti. A s Harley Quinn si skutočne môžete dovoliť čokoľvek. Pri niektorých úlohách môžete hrať jedným či dvoma spôsobmi, no pri Harley to je skôr dvadsať spôsobov a každý dáva pri jej postave zmysel. Je to vážne oslobodzujúce, kreatívne a podnecujúce,“ hovorí o hlavnej postave herečka Margot Robbie, ktorá je zároveň producentkou filmu.
Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn Foto: Continental film

Nadšenie z práce na filme neskrýva ani Ewan McGregor, predstaviteľ ústredného zločinca. „Zo všetkého najviac sa mi však páčil scenár. Dialógy boli inteligentné a veľmi dobre napísané. Bol som rád, že hrám hlavného zloducha, ktorému ide o kontrolu a moc, pričom si myslí, aký je múdry a úžasný. V skutočnosti je to ale hrozný a zlomyseľný chlap,“ hovorí známy herec.

Okrem Robbie a McGregora sa vo filme režisérky Cathy Yan objavia herečky Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez či začínajúci talent Ella Jay Basco. Snímku Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn, ktorá je adaptáciou komiksových predlôh vydavateľstva DC Comics, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.


Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn
Premiéra: 6. februára 2020
Originálny názov: Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2020
Žáner: akčný, dobrodružný
Dĺžka: 108 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 2D, ATMOS, IMAX
Réžia: Cathy Yan
Scenár: Christina Hodson
Kamera: Matthew Libatique
Hrajú: Margot Robbie, Mary Elizabeth Winstead, Jurnee Smollett-Bell, Rosie Perez, Ewan McGregor, Ella Jay Basco, Judy Kain, Chris Messina, Charlene Amoia, Derek Wilson, Steven Williams, Ali Wong, Matthew Willig, Greice Santo, Eddie Alfano

Komentáre