Hudba a film

Posledné ceny pred Oscarmi sú rozdané, bodovali menej známe filmy

"Poslednou významnou udalosťou filmového sveta v Hollywoode pred odovzdávaním Oscarov sú ceny Asociácie amerických scenáristov. Hlavné ceny získali menej známe snímky."

TASR, 4. februára 2014 6:00
Spike Jonze (Ilustračné foto) Foto: TASR/AP Photo


Hlavné ceny Asociácie amerických scenáristov (Writers' Guild Awards - WGA) získali filmy Ona režiséra, producenta a scenáristu Spika Jonzeho a Kapitán Phillips scenáristu Billyho Raya, jedného zo spoluautorov scenára filmu Hry o život.

Ona, Jonzeho futuristická vízia romantického vzťahu osamelého spisovateľa s jeho počítačom v hlavných úlohách s Joaquinom Phoenixom a Scarlet Johanssonovou dostala cenu za najlepší pôvodný scenár.

Ray si ju odniesol za adaptovaný scenár. Jeho sága o somálskych pirátoch Kapitán Phillips vychádza z knihy nazvanej A Captain's Duty: Somali Pirates, Navy SEALS and Dangerous Days at Sea (Povinnosti kapitána: Somálski piráti, útvar osobitných síl námorníctva Navy SEALS a nebezpečné dni na mori), ktorú napísali Richard Phillips a Stephan Talty.

Cenu za najlepší scenár dokumentárneho filmu Stories We Tell prevzala Sarah Polleyová. Film rozpráva o jej rodičoch a o tom, že scenáristka prišla na svet vďaka nevere.

Komentáre