Hudba a film

Hudba: Skupina Medial Banana vydala nový album Nedotknuteľní

"Známa slovenská skupina Medial Banana vydala tretí štúdiový album s názvom Nedotknuteľní. Vychádza k 10. výročiu existencie kapely vo formáte CD aj LP."

TASR, 18. mája 2020 9:47
Skupina Medial Banana na Uprising Reggae Festivale 2017. Foto: TASR/Pavol Zachar


Takmer celý vznikal v domovskom štúdiu Wellders a skupina ho predstaví aj na špeciálnom live stream koncerte na Deň detí 1. júna o 20.00 h na svojom YouTube aj Facebooku. Zároveň kapela zverejnila aj videoklip k novej piesni Život ide ďalej. TASR o tom informoval PR manažér Sveťo Moravčík.
Novinka obsahuje 13 piesní od reggae cez ska a rocksteady až po dancehall či drum and bass, sú nimi Život ide ďalej, Slnečné brýle, Staré časy feat. Polemic, Rudebwoy, 5,5 milión, We Got the Vibe Fit feat. Ormay, Keď padá dážď, One Love feat. Jimmy Danger, Nedotknuteľní, Môžem všetko, Dekáta v hre, Ten Vibe, Detektív Vyčmuchal.Reggae formácia Medial Banana vznikla v roku 2009. V roku 2012 vydali EP platňu Naturally Lifted, rok nato vyšiel debutový album Uplifted, druhý album Rockin' It vydali v roku 2016, v tom istom roku vyšla aj kompilácia Inna Jamdown, 15. mája vyšiel tretí štúdiový album Nedotknuteľní.
Šesticu členov kapely Medial Banana tvoria speváci Pokyman a Erik Šulc, gitarista Peter Zajaček, hráč na klávesových nástrojoch Lukáš Minařík, basový gitarista Matej Krivánek a bubeník Jaro Žigo mladší.

Komentáre