Hudba a film

Už tento týždeň predstaví Cirque de Solei v Bratislave veľkolepú šou

"Vyše stočlenný súbor Cirque du Soleil – Corteo začiatkom týždňa dorazil do Bratislavy. Svoje umenie predvedú od 15. do 18. septembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. "

TASR, 14. septembra 2022 12:45
Cirque du Solei sa s predstavením Corteo predvedie divákom v Bratislave od 15. do 18. septembra. Foto: Cirque du Solei/VIVIEN

Premiéra Corteo, predstavenie Cirque du Soleil, ktoré sa najviac približuje klasickej cirkusovej tematike, sa uskutoční už tento štvrtok, 15. septembra na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, na ktorom aktuálne prebiehajú prípravy jedinečnej šou. Slneční cirkusanti dorazili do Bratislavy začiatkom týždňa a s nadšením sa pustili do stavby unikátnej scény, ktorú priviezli na 25 kamiónoch. Zatiaľ, čo sa technická zložka tímu a produkcia stará o prípravy, účinkujúci si užívajú zaslúžené voľno prostredníctvom spoznávania miest, ktoré navštívia. „V Bratislave som prvýkrát, momentálne ešte nemám konkrétny plán, ale rozhodne chcem navštíviť mesto, ktoré si prejdem na svojom bicykli,“ hovorí Stephane Allard, ktorý v Corteo pôsobí ako huslista, ale taktiež alternuje postavu bieleho klauna.
Foto: Cirque du Solei/VIVIEN

Práve bieleho klauna v minulosti stvárnil slovenský umelec, herec a mím Juraj Benčík, ktorý v Bratislave predstavenie uvidí po neuveriteľných desiatich rokoch! „Veľmi sa teším, že stretnem starých priateľov a som veľmi zvedavý na nové tváre a na zmeny v šou,” vyznáva sa Benčík. Okrem bieleho klauna, ktorému počas vystúpení Juraj vdýchol život minimálne päťstokrát, vo vyše 100 predstaveniach stvárnil i hlavnú postavu klauna Maura, ktorý si predstavuje svoj vlastný pohreb, ktorý v taliančine znamená práve Corteo.

Celé predstavenie sa odohráva vo veselom duchu, na počesť oslavy jeho života. Obklopený členmi cirkusu, za prítomnosti anjela, si naposledy oblieka svoj kostým a vstupuje na javisko. Jeho životný príbeh, na ktorý počas predstavenia spomína, si diváci v Bratislave užijú počas 7 predstavení, počnúc premiérovým – 15.9.2022 o 20:00. Ďalšie predstavenia sa uskutočnia 16.9.2022 o 20:00. V sobotu, 17.9.2022, sa uskutočnia tri predstavenia o 12:00, 16:00, 20:00. V nedeľu, 18.9.2022 o 13:00 a derniéra predstavenia Corteo sa uskutoční o 17:00. „Predstavenie Corteo, s pravou cirkusovou tematikou, je vhodné aj pre detského diváka, z tohto dôvodu sme v minulosti pridávali i ďalšie denné predstavenia, a nielen o ne je obrovský záujem. Aktuálne dopredávame posledné voľné lístky," priblížili zástupcovia agentúry Vivien, ktorá Cirque du Soleil do našich končín prináša pravidelne.

Komentáre