Hudba a film

Tajovského divadelné dni v B.Bystrici potrvajú do soboty v sále SOS

"V sobotu štartuje tiež divadelný maratón vernisážou výstavy Literárneho a hudobného múzea Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. "

TASR, 23. septembra 2020 11:53
Ilustračné foto. Foto: TASR - Lenka Krošláková
Banská Bystrica 22. septembra (TASR) – Súťažná prehliadka neprofesionálneho divadla Tajovského divadelné dni 2020 sa uskutoční od štvrtka (24. 9.) do soboty (26. 9.) v sále v podkroví Stredoslovenského osvetového strediska (SOS) v Banskej Bystrici. TASR o tom v utorok informoval Maroš Krajčovič.

"Tento rok a práca na poli neprofesionálneho divadla boli vo veľkej miere poznačené opatreniami vlády následkom pandémie nového koronavírusu. Plánovaná regionálna prehliadka Tajovského divadelné dni sa mala konať už v marci. Po uvoľnení opatrení prípravy pokračovali a tohto roku sa budú regionálne prehliadky na celom Slovensku konať v septembri," informoval za SOS Krajčovič s tým, že Tajovského divadelné hry budú trochu netradičné, ale vraj o to zaujímavejšie.

"Na spoločnú prehliadku neprofesionálnych divadiel sa spojili v našom prípade tri osvetové strediská – SOS v Banskej Bystrici, Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene a Pohronské osvetové stredisko v Žiari nad Hronom. Diváci tak budú mať možnosť porovnávať prácu ochotníckych divadiel z viacerých okresov. Prehliadka ponúkne i predstavenia pre deti," konštatoval Krajčovič.

Komentáre