Hudba a film

SND pripravuje online premiéru projektu Carmen

"Výnimočné predstavenie o zranenej ženskej identite, kultovej láske a zrelosti vzťahu si môžu diváci pozrieť vo forme online premiéry na youtubovom kanáli SND 16. augusta o 20.00 h."

TASR/Webmagazin.sk, 9. augusta 2020 21:37
Ilustračné foto. Foto: TASR Dano Veselský

Slovenské národné divadlo (SND) prinesie v nedeľu 16. augusta online premiéru spoločného projektu baletného, operného a činoherného umeleckého súboru s názvom Vášeň - pohyb - hlas/pokus o tri podoby Carmen. TASR o tom informovala Izabela Pažítková, tlačová tajomníčka SND.

Carmen je jeden z inovatívnych projektov, ktoré naša prvá scéna prináša v roku divadla a výročnej stej sezóny, ktorú podobne ako iné umelecké sféry ochromila koronavírusová pandémia. "Prepojenie opery, baletu a činohry otvorilo nové možnosti v rámci umeleckých i ľudských presahov. Oko kamery zachytilo v pôsobivých obrazoch tri podoby Carmen - vášnivú opernú Bizetovu (Monika Fabianová), ale aj strhujúcu baletnú (Olga Chelpanova) a aj jej potenciálnu činohernú podobu cez výber z básní Rupi Kaur (Táňa Pauhofová)," avizujú tvorcovia projektu.

Výslednú performanciu o zranenej ženskej identite, kultovej láske a zrelosti vzťahu si môžu diváci pozrieť vo forme online premiéry na youtubovom kanáli SND 16. augusta o 20.00 h.

Komentáre