Hudba a film

Peter Lipa vydáva album Nola na vinylovej platni

"Album obsahuje päť slovenských a päť anglických piesní a ako bonus nahral spevák s tamojšími muzikantmi neworleanskú verziu pesničky Balada o štyroch koňoch pod názvom 4 kone v Nola."

TASR, 29. septembra 2023 12:13
Na archívnej snímke spevák Peter Lipa. Foto: TASR - Dano Veselský

Džezový velikán Peter Lipa vydal v závere mája v deň svojich 80. narodenín nový štúdiový album Nola, ktorý nahrával v kolíske džezu, americkom New Orleans. V týchto dňoch vydáva tento album aj vo vinylovej verzii. Album obsahuje päť slovenských a päť anglických piesní a ako bonus nahral spevák s tamojšími muzikantmi neworleanskú verziu pesničky Balada o štyroch koňoch pod názvom 4 kone v Nola.

"Môj projekt Nola sa, samozrejme, neskončil. Ja sa ešte stále veziem na tom vlaku, ktorý som s ťažkosťami, veľkou námahou a veľkou radosťou urobil. Sú tri veci, ktoré v súvislosti s tým sú novinkou. Jednak som vydal nový, biely vinyl, to je pre tých, ktorí si myslia, že hudba je krajšia na vinyle. Určite je ich dosť na Slovensku aj v Čechách," uviedol Lipa pre TASR.

Ku skladbe z albumu nakrútil aj videoklip. "Richard Raiman mi urobil videoklip na ďalšiu pesničku z tohto albumu - Dobehnúť čas, ktorá má veľmi zaujímavé technologické pozadie, je to jeden záber. Kamera sa zapne a celé to ide, pritom sme v pohybe. Obhospodárili sme celé Staré Mesto, keď sme to vyrábali. Treťou je to, že som dal celú hudbu na stream. Takže Nola je prístupná všetkým, ktorí radi počúvajú na streame. Ruka v ruke s tým idú koncerty, vždy hovorím, že ja nemám žiadne turné, moje turné je celoživotné. Žijeme ďalej a robíme ďalej živú hudbu, lebo to je na tom to najkrajšie."

Komentáre