Hudba a film

Pavol Hammel predstaví Zelenú poštu opäť v Košiciach a Bratislave

"Minulý rok uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Tento projekt je označovaný ako jeden z najlepších albumov slovenskej hudby."

TASR, 1. marca 2023 12:03
Na archívnej snímke spevák Pavol Hammel. Foto: TASR Jaroslav Novák

Po veľkom úspechu a vypredaných koncertoch po celom Slovensku sa Pavol Hammel a Zelená pošta vracia na scénu. V máji si legendárne skladby autorskej dvojice Marián Varga a Pavol Hammel budú môcť fanúšikovia užiť 24. mája v Košiciach a 25. mája v Bratislave. TASR informovala PR manažérka Silvia Turnerová.

Minulý rok uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Tento projekt je označovaný ako jeden z najlepších albumov slovenskej hudby. Kvalitu skladieb potvrdili aj minuloročné koncerty, kde kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav Slnko Šarišský, Peter Preložník a Pavol Hammel koncertovala s veľkým úspechom a nekončiacim potleskom pred vypredanými hľadiskami po celom Slovensku. Tento rok budú mať fanúšikovia šancu koncerty zažiť opäť na Slovensku aj v Čechách.
Foto: FB OPUS

"Minuloročné koncerty pod názvom Zelená pošta mali mimoriadny ohlas na Slovensku a hneď začal byť o ne záujem aj v Česku. Predsa len naša platňa spred 50 rokov bola v bývalom Československu hudobným fenoménom po skladateľskej a interpretačnej stránke. Veď mená, žiaľ, dnes už zosnulých hudobníkov ako Marián Varga, Fedor Frešo a gitarista Radim Hladík boli toho zárukou," uviedol ku koncertom Hammel.

"Keďže organizovať členov súčasnej skupiny je vzhľadom na ich vyťaženosť v rôznych projektoch časovo náročné, rozhodli sme sa okrem koncertov v Prahe a Brne pridať koncerty ešte raz v Bratislave a Košiciach. No a potom sa uvidí, či zvládneme ešte tieto koncerty s týmto programom aj o ďalších desať rokov, keď bude 60 rokov od vydania tejto platne Zelená pošta," dodáva s úsmevom Hammel.

Z minuloročného koncertu Zelená pošta Pavla Hammela:

Koncertný program turné tvorí najmä desať skladieb tohto výnimočného albumu, medzi nimi Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín. Dvojhodinové vystúpenie je doplnené o ďalšie skladby, medzi nimi hity Zvoňte zvonky, Labutie piesne, Pieseň z kolovrátku, ale aj o skladby Mikrokozmos a Hommage á J.S. Bach skupiny Collegium Musicum. Koncerty s projektom Zelená pošta odohrá Hammel aj 21. mája v Prahe a 22. mája v Brne.Komentáre