Hudba a film

Päť dôvodov, prečo sú Mimoni takí populárni

"Malí žltí pomocníci sa zaradili k najúspešnejším filmom roku 2015 spoločnosti Universal Pictures a Illumination Entertainment. Aké je tajomstvo úspechu týchto čudných postavičiek? "

Zuzana Onufer, 30. júla 2015 7:00
Foto: screenshot youtube.com
Obrovský marketing a perfektné načasovanie premiéry. To hralo obrovskú rolu v tom, prečo animovaný film Mimoni zarobil počas svojho premiérového víkendu viac ako 115 miliónov dolárov.

1. Skvelý marketing


Universal Pictures robil filmu jednu z najmasovejších kampaní vôbec. Nálepky na pol miliarde Chiquita banánov, partnerstvo s veľkými firmami, ako sú Amazon, General Mills, McDonald, Comcast, iPhone alebo Tic Tac. To spôsobilo, že plyšáky, tričká alebo ďalšie produkty v duchu Mimoňov boli a sú všade, kam sa pozriete.

2. Skromnejší rozpočet


Rozpočet Minions predstavoval 74 miliónov dolárov. Pre porovnanie, "Toy Story 3" mal rozpočet vo výške 200 miliónov dolárov. Mimoni boli teda ziskoví už po americkej premiére. Stratégia menších výrobných nákladov a o to väčšieho marketingu sa zdá sa vypláca.

3. Perfektné načasovanie


Týždeň pred premiérou Mimoňov boli do kín nasadené trháky ako Terminator Genisys’ a ‘Magic Mike XXL. A to by bolo už prepchaté. Tvorcovia preto animák nasadili až na ďalší víkend a vyplatilo sa. Letný termín tiež urobil svoje, najmä vo veľkej cieľovej skupine rodín s deťmi.4. Mimoni sami o sebe


Po Ja zloduch a Ja zloduch 2, kedy boli len vedľajšími postavami sa v najnovšom filme stali Mimoni hlavnými hviezdami. Sú roztomilí, vtipní. Deti ich milujú pre ich bizarné povahy a zvláštny jazyk. Podľa tvorcov film je zážitkom pre celú rodinu, nájdu si tam svoje aj dospelí aj deti. Film preložili asi do každého jazyka na svete a tak majú žlté postavičky v montérkach svojich priaznivcov v každej krajine.

5. Film je ťahákom pre všetky vekové kategórie


Prieskumy verejnej mienky od Universal exit uvádzajú, že publikum filmu tvorilo 59% žien a 41% mužov. Až 55% všetkých divákov tvorili mladí do 25 rokov. Celkovo možno povedať, že film prilákal najmä deti s rodičmi, ale svojich priaznivcov mal aj u zrelších divákov. Mimoňov prosto milujú všetci.
Zdroj: thewrap.com

Komentáre