Hudba a film

Kto vystúpi na Pohode 2023? Predstavili mená z československej scény

"Z Českej republiky príde do Trenčína legenda, skupina Tata Bojs. Jej kvalitu potvrdzuje desať českých hudobných cien Anděl, ktoré doteraz získala. "

TASR, 10. februára 2023 16:01
Letný festival Pohoda, archívna snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Do programu Pohody 2023 pribudla domáca hviezda Jana Kirschner, návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na slovenskú kapelu Karpatské chrbáty. Z Česka prídu zahrať na trenčianske letisko Tata Bojs. "Zahrať prídu aj nominanti na cenu Radio_Head Awards v kategórii objav roka - duo Meowlau x Val a skupina Krstní otcovia," avizujú organizátori.

Dodávajú, že Jana Kirschner, ktorá v poslednej dobe naspievala viacero piesní k filmom a hosťovala v piesňach viacerých slovenských aj českých interpretov, sa na Pohodu vráti po piatich rokoch.

Z Českej republiky príde do Trenčína ďalšia legenda, skupina Tata Bojs. Jej kvalitu potvrdzuje desať českých hudobných cien Anděl, ktoré doteraz získala. V roku 2020 vydala svoj zatiaľ posledný album Jedna nula.

V júli vystúpi na trenčianskom letisku aj skupina Karpatské chrbáty, alternatívna rocková kapela z Vrbového, ktorá vznikla v roku 1982 pod názvom Harmasan a neskôr sa premenovala na VEGET. Skupina okolo Braňa Jobusa je na scéne 41 rokov a vydala desať albumov.

Po roku sa na Pohodu vráti projekt Meowlau x Val, ktorý vlani vystrelil na domácej scéne vďaka debutovému EP Nevermind. Predstaví nové EP, ktoré uzrie svetlo sveta približne v rovnakom čase ako samotný festival. Zahrá na ňom aj mladá bratislavská kapela Krstní otcovia. "Na prvý pohľad ide o typickú indie-rockovú kapelu, no v setoch opakovane prekvapuje vpádom do dekonštruktívneho progresívneho rocku a prechodmi od nacvičených skladieb do spontánnych improvizácií," opisujú organizátori.

Komentáre