Hudba a film

Katarína Knechtová pokrstila výberovku Vo svetle žiariacich hviezd

"Katka Knechtová vydáva vôbec prvý vinyl sólovej kariéry. Dvojalbum jej najväčších hitov Vo svetle žiariacich hviezd pokrstil textár Vlado Krausz."

TASR, 19. apríla 2023 14:14
Katarína Knechtová, archívne foto. Foto: Žákovic OPEN

Jedna z najlepších slovenských speváčok vydáva prvý vinyl a to rovno dvojplatňu s najväčšími hitmi! Na výberovom dvojvinyle s názvom Vo svetle žiariacich hviezd je 21 autorských skladieb, ktoré mapujú Katkinu sólovú dráhu. Výberovú kompiláciu pokrstil v bratislavskom kníhkupectve Martinus Katkin dvorný textár Vlado Krausz. Obľúbenú speváčku prišli podporiť mnohí fanúšikovia, ktorým zaspievala naživo pár piesní a vinyl osobne podpísala.
Bez popisu Foto:

Na dvoch LP nájdu fanúšikovia výber hitov od roku 2008, kedy Katka vydala svoj prvý sólový album Zodiak. Speváčka a skladateľka má z prvého vinylu svojej kariéry veľkú radosť. Fanúšikovia ju totiž už roky podnecovali, aby im dopriala aj takúto hudobnú chuťovku.

„Výber skladieb sme dali dokopy s mojou manažérkou Sandrou. Chceli sme, aby tam boli notoricky známe hity, ale aj skladby, ku ktorým mám špeciálny vzťah. Bolo to celkom náročné, pretože vinyl ma limitovaný počet minút. Práve preto sme sa snažili využiť tento čas na maximum,“ vysvetľuje proces výberu skladieb Katka Knechtová.
Na snímke zľava hudobný publicista Rado Messa, speváčka Katka Knechtová a textár Vlado Kraus počas krstu výberovky Vo svetle žiariacich hviezd. Foto: Stanislava Topoľská

Na vinyle nechýba pieseň Muoj Bože z filmu Bathory, ale aj nádherná balada Sloboda je pierko, ktorej autorom textu je Stanislav Štepka. Na výbere nájdete aj aktuálny hit Verím, avšak v „piano version”, aj duet s Adamom Ďuricom Takí sme.

„Každá skladba má pre mňa nejaký význam, mapuje nejakú fázu, obdobie môjho života. Takže ich beriem ako moje deti, ktoré mám rada všetky rovnako. Ale samozrejme sa niekedy stane, že mi lezú na nervy, keď ich počujem z rádia alebo ich hrám tisíckrát na koncertoch,“ s úsmevom konštatuje Katka.

Výberový vinyl pokrstil domácou slivovicou v bratislavskom kníhkupectve Martinus Katkin dvorný textár a priateľ Vlado Krausz.


Komentáre