Hudba a film

Karmen Pál-Baláž je späť s novým singlom Dám si šancu

"Novinka Dám si šancu vznikla zo spolupráce s autorskou dvojicou Martin Kavulič a Kamil Peteraj. "

TASR, 23. februára 2024 9:57
Text novej pesničky Karmen Pál-Baláž napísal Kamil Peteraj. Foto: Archív Karmen Pál-Baláž


„Mám rada, keď skladby nie sú jednoznačne napísané, a tak si v nich každý nájde to svoje. Singel Dám si šancu má pre mňa obzvlášť dôležitú a krásnu myšlienku. V tejto piesni totiž prechádzam z bezfarebného, šedého sveta bez motivácie, síl i nálady do nového života plného nádeje a lásky,“ prezrádza na margo novej pesničky z pera Kamila Peteraja nadaná Karmen Pál-Baláž.

Jej hudobné kvality i muzikálnosť vyzdvihla legenda slovenskej umeleckej tvorby Kamil Peteraj: „Slovenská popová scéna je malá, no akonáhle sa na nej objaví akýsi talent, väčšinou stojí za to. Jeden taký sa vynoril a upozornil ma naň Martin Kavulič. Reč je o Karmen Pál-Baláž. Ja som si vzápätí položil otázku - ako by sa asi potrápila s mojím textom?“ Karmen ho prekvapila po viacerých stránkach, no predovšetkým tým, že sa nejaví ako speváčka bežnej produkcie. Podľa jeho slov má táto jedinečná umelkyňa z južného Slovenska správne predpoklady dotiahnuť to ďaleko, nájsť si svoje publikum a vyšvihnúť sa medzi skutočné osobnosti.

„Karmen dokáže dať piesni krásu, nehu i hĺbku. Spieva jej to nečakane kvalitne, hudobné publikum ju navyše vníma aj ako skvelú klávesistku, a tak možno speváčku Karmen Pál-Baláž bez preháňania označiť za všestrannú a zrelú muzikantku,“ myslí si Kamil Peteraj, ktorého pesnička Dám si šancu našla vďaka mladučkej umelkyni hádam to najlepšie hudobné prevedenie. „Oslovil som Karmen a ponúkol jej viac mojich piesní, avšak táto ju hneď zaujala. Už po prvej demo nahrávke mi bolo jasné, že sme naladení identicky a ideme správnym smerom. Pieseň je náročná, aj čo sa týka rozsahu, no ona to zvládla výborne a zžila sa s ňou od prvých okamihov,“ neskrýva nadšenie skladateľ Martin Kavulič.

Karmen Pál-Baláž okrem zdôrazňuje, že rovnako ako pri jej autorskom debute Pripútaná, obrovské ďakujem patrí aj samotnému producentovi skladby. „Adam Ilyas Kuruc maximálne trafil moje hudobné cítenie, celkový sound, ako by som chcela znieť, akou cestou by som chcela ísť. O filmový vizuál plný emócii, kontrastov a dynamiky sa postaral tím Native Films na čele s režisérom Ondrejom Kudynom. Celkovo je skladba výsledkom profesionálneho tímu tvorcov okolo mňa, s ktorým chystáme aj ďalšie novinky," neskrýva nadšenie mladá speváčka.


Komentáre