Hudba a film

IMT Smile vydali nový album, singel aj videoklip Život človeka

"V roku 2022 skupina oslávila 30 rokov od založenia, prevzala si platinovú platňu za album Srdce Rozum Boulevard, odohrala letné turné, ale kapelu tiež zasiahlo aj onkologické ochorenie basgitaristu."

TASR, Webmagazin.sk, 8. novembra 2022 10:48
Skupina IMT Smile v lete odohrala veľké IMT SMILE SUMMER TOUR 2022. Foto: Robert Lukáč


Skupina IMT Smile vydáva svoj nový album. Okrem 2 noviniek „Život človeka“ a „Bolo to tak dávno“ pridáva 3 hity IMT Smile nanovo nahraté v roku 2022 skladby a tiež 6 live nahrávok z koncertov v roku 2022.

Album, je pre skupinu mimoriadne dôležitý, pretože v roku 2022 oslávila nielen svojich 30 rokov od svojho založenia, prevzala si platinovú platňu za album Srdce Rozum Boulevard, odohrala IMT SMILE SUMMER TOUR 2022 pre viac než 40 tisíc ľudí, ale kapelu tiež zasiahlo onkologické ochorenie basgitaristu Peťa Bartoníka, ktorý bol hospitalizovaný v nemocnici len 3 dni pred koncertom vo Východnej.
Ivan Tásler počas jedného z koncertov na letnom turné. Foto: Robert Lukáč

Novinky, záznamy z live vystúpení a znovu nahraté skladby Kapela, Exotika, Vyvedený z miery len dopĺňajú fakt, že skupina IMT Smile pokračuje v rovnakom tempe ako sme u nich zvyknutí, a neustále hľadá nové cesty a ďalšie výzvy. To potvrdzuje aj úvodná skladba Život človeka, ktorej finálny mix zverila skupina do rúk amerického zvukového inžiniera, a držiteľa 5tich cien Grammy. Chris Lord-Alge sa tak podpísal pod finálnu podobu novej skladby a zároveň nového singla skupiny IMT Smile – Život človeka, text napísal Vlado Krausz a hudbu Ivan Tásler.

„Piesne sme nahrávali v apríli, ešte pred našou Summer Tour .Nahrávali sme v štúdiu Birdland v Považskej Teplej a v našom štúdiu na Kolibe v Bratislave spolu s našim dlhoročným koncertným zvukárom Janom Došekom. Pôvodne s k nám mal v Birdlande pridať aj Chris , to sa nakoniec nepodarilo, no som veľmi rád, že Život človeka zmixoval Chris vo svojom štúdiu v Los Angeles “ hovorí na margo albumu Ivan Tásler.
Miro Tásler a Ivan Tásler v nahrávacom štúdiu. Foto: Peter Ivan

Album vychádza ako vinyl, CD a digitálne. CD a eAlbum však obsahuje o 2 skladby navyše, a to konkrétne live verziu Poď so mnou spoločne s Kalim, a Hej Sokoly! so skupinou Čendeš. O grafický dizajn albumu sa postaral Peter Ivan.

Skladba „Život človeka“ vychádza nielen ako singel, ale spoločne s Robom Bošeľom pripravili elektrizujúci videoklip plný fantastických momentov z koncertov IMT Smile.

Komentáre