Hudba a film

Do kín prišiel hudobný dokument Tempos, mapujúci Rytmusovu kariéru

"Do slovenskej kinodistribúcie vstúpil hudobný dokumentárny film Tempos. Patrik Rytmus Vrbovský v ňom rekapituluje tridsať rokov svojho pôsobenia na hudobnej scéne. "

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 27. februára 2020 13:10
TEMPOS Foto: redbull.sk/tempos
Prehľad slovenských hip-hopových dejín a rôzne zákulisné príbehy zo života, vrátane doteraz nezverejnených záberov – to všetko a ešte omnoho viac ponúka snímka, ktorá vznikla v produkcii spoločnosti Red Bull v spolupráci s videoprodukčnou spoločnosťou Toxpro.

Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť,“ hovorí Nazarij Kľujev, jeden z režisérov, a vzápätí dodáva, že film vo výsledku nie je len zhrnutím raperov kariéry. „Na pozadí jeho tvorby sa snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Divák sa môže tešiť na moderný hudobný dokumentárny film.“
TEMPOS Foto: Filip Nagy/redbull.sk/tempos

Aj keď ma okolie málokedy pochopilo, tak som si vždy sebecky išiel za svojim cieľom. Boli to tri dlhé dekády kráčania proti prúdu. Jediné, čo som chcel, bolo uznanie. A rešpekt,“ hovorí Rytmus, ktorý je známy svojou nekompromisnosťou. Film zobrazí vývoj jeho kariéry i osobnosti a ukáže, že jeho cesta bola miestami mimoriadne tŕnistá. „Buď stratím, alebo získam. Stred pre mňa neexistuje.

Dokumentárny film Tempos režisérov Nazarija Kľujeva, Romana Kelemena a Maxima Kľujeva prináša do kín distribučná spoločnosť Continental film.


Tempos
Premiéra: 27. februára 2020

Krajina pôvodu: Slovensko
Rok výroby: 2020
Žáner: dokument
Dĺžka: 90 min.
Jazyková verzia: originálna verzia
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 2D
Scenár a réžia: Nazarij Kľujev, Roman Kelemen, Maxim Kľujev
Kamera: Maxim Kľujev
Hrajú: Patrik „Rytmus“ Vrbovský

Komentáre