Hudba a film

Novým členom Chinaski sa stal slovenský basgitarista

"Tomi Okres priznal, že takúto ponuku nečakal."

TASR, 6. januára 2018 12:00
Táto zostava skupiny Chinaski je už minulosťou. Snímka je z odovzdávania cien Anděl v roku 2015. Foto: TASR/Bohdan Kopčák
Slovenský basgitarista Tomi Okres sa stal členom českej skupiny Chinaski. Bývalý člen IMT Smile, ktorý spolupracuje v posledných rokoch s Lukášom Adamcom, sa stal jedným z troch nových tvárí českej kapely, ktorá na konci roka 2017 ohlásila zásadnú personálnu zmenu.

"Som veľmi rád, že si ma Chinaski vybrali, teším sa, že môžem hrať v tejto kapele," uviedol Okres pre TASR. Priznal, že hoci s členmi Chinaski udržuje kontakty už veľa rokov, takúto ponuku nečakal. "O to viac ma to teší," povedal.

Nová zostava


Zakladajúci členovia Chinaski – Michal Malátný a František Táborský ohlásili novú zostavu vo štvrtok (4.1.). Na margo nových členov uviedli, že ich s nimi spája "dlhoročné priateľstvo a hudobná sympatia". Okrem Tomiho Okresa sa novými členmi kapely stali bubeník Lukáš Pavlík a hráč na klávesoch Jan Steinsdörfer. Steinsdörfer bol dlhoročný kapelník Ewy Farnej, Pavlík je zasa známy z pôsobenia v kapele Čechomor.

S Adamcom nekončí


Nová zostava má už podľa slov Tomiho Okresa za sebou dve spoločné stretnutia, pochvaľuje si pohodovú partiu, ktorá sa vytvára. Hoci bude Chinaski jeho profesionálnou prioritou, Okres uistil, že sa nekončí ani jeho spolupráca s Lukášom Adamcom, ktorému v minulom roku produkoval debutový album. "Aj keď teraz nebudeme spolu na pódiu, určite urobíme spoločne aj ďalšie pesničky," potvrdil Okres. Za Chinaski bude dochádzať, o presune do Prahy nerozmýšľa. "Samozrejme, život ukáže, no myslím si, že takto sa to bude dať zvládnuť," uviedol.

Prvé vystúpenia v novej zostave odohrá Chinaski už vo februári a marci, v apríli začínajú aj ich vystúpenia na festivaloch, štartujú na Majaláse v Ústí nad Labem.Koniec starého Chinaski


Zásadnú personálnu výmenu ohlásili Chinaski koncom roka 2017, lídri skupiny to odôvodnili tým, že potrebujú "robiť kapelu inak a skúsiť to zažiť s inými ľuďmi". Z Chinaski odišli hráč na trúbke Petr Kužvart, saxofonista Štěpán Škoch, basgitarista Ondřej Škoch a bubeník Ota Petřina. Napriek tomu, že sa informácia objavila už na konci novembra, skupina odohrala všetky plánované vystúpenia do konca roka.

Komentáre