Hudba a film

Boj proti démonickému klaunovi pokračuje

"Do kín mieri horor To Kapitola 2."

WEBMAGAZIN.sk-OTS, 30. augusta 2019 10:05
To Kapitola 2 Foto: Continental Film
Po rokoch sa zlo vracia tam, kde sa už raz zdalo, že bolo porazené. Démonický klaun Pennywise začína znova vyčíňať v mestečku Derry a členovia Klubu núl musia naplniť svoj sľub, že sa mu v takom prípade postavia čelom. Budú pritom musieť čeliť hrozbe väčšej ako kedykoľvek predtým. Zlo ich už pozná a je na nich pripravené.

Horor To Kapitola 2, ktorý príde do kín 5. septembra, nie je len ďalším z filmových pokračovaní, ktoré ťažia z úspechu prvej časti. Spisovateľ Stephen King napísal knihu, v ktorej sa príbeh odohráva v dvoch časových líniách – v detstve hrdinov a v ich dospelosti. A práve do ich dospelých životov nás zavedie druhá filmová kapitola, ktorú nakrútil režisér Andy Muschietti s rovnakým tímom, doplneným o vychytené herecké mená. Na plátnach sa objaví oscarovská nominantka Jessica Chastain (Farba citov, Interstellar), obľúbený James McAvoy (Rozpoltený, posledné filmy X-men), komediant Bill Hader, ktorý získal kultový status v show Saturday Night Live, alebo Finn Wolfhard, známy zo seriálu Stranger Things. Ako diabolský klaun sa vráti Bill Skarsgård, ktorému stvárnenie známeho zloducha vynieslo niekoľko ocenení a uznanie hororových fanúšikov po celom svete.
To Kapitola 2 Foto: Continental Film

Okrem fanúšikov sa filmové spracovanie teší aj podpore autora knižnej predlohy. Stephen King, legenda hororovej literatúry, spomína na moment, kedy videl Muschiettiho To z roku 2017: „Mal som nastavené očakávania, ale nebol som pripravený na fakt, že bude To až taký dobrý film. Myslím, že najvýpovednejším prejavom dôvery publika bol aplauz, ktorý nastal, keď prvý film skončil nápisom – To Kapitola 1. Diváci chceli viac. Teraz dostanú zvyšok. Nie je to pokračovanie, je to druhá polovica jedného príbehu.
To Kapitola 2 Foto: Continental Film

Snímku To Kapitola 2, ktorá podľa prvých ohlasov prináša ešte viac strachu i napätia, prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. V mnohých kinách si môžete lístky na premietania zakúpiť už v týchto dňoch, keďže očakávajú vysoký záujem.Premiéra: 5. septembra 2019
Originálny názov: It: Chapter Two
Žáner: horor
Dĺžka: 165 min.
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Réžia: Andy Muschietti
Scenár: Gary Dauberman
Kamera: Checco Varese
Hrajú: Bill Skarsgård, Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Javier Botet, Jaeden Lieberher, James Ransone, Wyatt Oleff, Jack Dylan Grazer, Jeremy Ray Taylor, Jackson Robert Scott, Chosen Jacobs, Andy Bean, Jay Ryan, Xavier Dolan, Isaiah Mustafa, Teach Grant, Rob Ramsay

Komentáre