Hudba a film

Adam Ďurica predstavuje videoklip k piesni Nebojím sa

"V skladbe sa Adam zamýšľa nad životom a strachmi, ktoré nás každý deň sprevádzajú."

TASR, 12. októbra 2017 11:00
Spevák Adam Ďurica. Foto: TASR/Michal Svítok
Adam Ďurica, držiteľ speváckych ocenení, trojnásobný víťaz ankety OTO v kategórii spevák roka, držiteľ ceny SOZA v kategórii mladých autorov do 30 rokov, autor albumov Mandolína (platinová platňa) a Spolu (zlatá platňa) predstavuje lyric video k singlu Nebojím sa.

Progresívna skladba


Adam Ďurica patrí medzi aktívnych umelcov, ktorí si nevydýchnu ani na chvíľu. Neustále sa sústreďuje na hudbu, tvorí a skladá piesne, koncertuje, ale tiež sa intenzívne venuje svojim fanúšikom na sociálnych sieťach. Momentálne predstavuje lyric video k songu Nebojím sa, ktorý sa nachádza na jeho ostatnom albume Spolu. Na aranžmáne a finálnom znení piesne sa popri Ondřejovi Urbancovi podieľala aj kanadská producentská špička The Glowsticks, ktorí sú okrem dlhodobej spolupráce s Benom Cristovaom známi tiež projektmi s ďalšími slovenskými umelcami, medzi nimi Majkom Spiritom, Egom či Tinou.

„S The Glowsticks som na album Spolu pripravil tri pesničky, Nebojím sa, Chcem a Pod pianom, ktoré sa trochu odlišujú od mojej predchádzajúcej tvorby a spolupráca s týmito skúsenými producentmi jednoznačne predstavuje tú najprogresívnejšiu časť albumu. Z tejto trojice piesní najviac vyniká Nebojím sa, v ktorej sa prelínajú prvky popu a hip-hopu. O jej finálny moderný zvuk sa postaral môj brat Lorenzo,“ porozprával o vzniku skladby Adam Ďurica.The Glowsticks Adama nakontaktovali na popredného kanadského DJ-a Herraga, ktorý sa chopil jeho skladby Dovtedy. Tento talentovaný dídžej ju zremixoval a vdýchol do nej tanečný feeling, ktorý rovnako stojí za vypočutie.

Dobrý strach


Nebojím sa je odvážna skladba, v ktorej sa Adam zamýšľa nad životom a strachmi, ktoré nás každý deň sprevádzajú. Či ide o rôzne fóbie alebo čisto abstraktné veci, ako smrť, politické témy, neúprimnosť alebo závisť, každý človek sa obáva niečoho iného a tento svoj strach si nosí so sebou. Text piesne aj tentoraz napísal Vlado Krausz a hudbu si Adam zložil sám.

„Myslím, že každý z nás má strach z niečoho iného. Niekto sa bojí pavúkov, niekto má klaustrofóbiu, niekto má strach z výšok. Aj keď mám rád istoty, lebo dnes je veľmi neistá doba, uvedomil som si, že veľa istôt človeku dodáva životný komfort, v ktorom sa môže príliš upokojiť a postupne stráca kreativitu. Takže také občasné „vzrúšo“ v živote vôbec nie je na škodu, aj keď sa nám to v danú chvíľu môže javiť ako komplikácia. Ak by som si mal vybrať jednu vec, v ktorej sa cítim byť trochu neistý, tak sú to určite počty a čísla. Hlavne ak ide o peniaze. Vtedy je dosť možné, že sa prerátam v prospech toho druhého,“ uvažuje o strachu a neistote Adam a dodáva: „to, v čom som si naopak istý a kde sa cítim naozaj doma, je pódium, živé koncerty a hudba ako taká.“

Pokračovanie turné


Adam Ďurica s kapelou na jar absolvoval úspešné koncertné turné s názvom Spolu Tour, na ktorom sa zúčastnili tisícky spokojných divákov v dvanástich mestách vrátane Prahy a Brna. Na naliehanie svojich fanúšikov sa rozhodol pokračovať pridaním ďalších koncertov. Tentoraz s novým programom zavíta do šiestich miest, v ktorých predtým ešte nekoncertoval. Výnimkou je iba Prievidza, v ktorej pred dvoma rokmi odštartoval svoje Mandolína Tour. Na koncertoch Spolu Tour zaznejú najobľúbenejšie hity z albumu Spolu - Dovtedy, Spolu či Navzájom. Na playliste sa objaví aj emóciami nabitá pesnička Tvoj syn, ktorú Adam napísal a zložil pre svoju mamu.Jesenná časť Spolu Tour začína 17. októbra koncertom v Ružomberku, zostavu kapely okrem Adama Ďuricu (spev, gitara) tvoria Milan Medek (gitara), Michal Šimko (basgitara), Miro Hank (bicie), Martin Bukový (klávesy) a nový člen kapely Marek Mečiar (klávesy).

Vstupenky na jednotlivé koncerty sú v predaji v sieti predpredaj.sk. TASR informovala Ľuba Svatá, PR manažérka vydavateľstva Universal Music.

ODPORÚČAME TIEŽ:
Úspešný večer Kristíny: Nový album, videoklip a trojplatinová platňa
Herec Jared Leto si vo filme zahrá zakladateľa Playboya Hugha Hefnera
Vychádza prvý ilustrovaný román Kód 9.1.7 z pera Jozefa Banáša
Martin Harich nahrával nový album vo svete. Vychádza aj na kazete

Komentáre