Najvyšší mesačný úhrn zrážok namerali na stanici Revúca 127,4 mm
Projekt už prekročil dôležitý míľnik – celkovo už bolo vysadených viac ako 670 tisíc stromčekov.
Všetky druhy na tomto území sú hmyzožravé, avšak nájdu sa aj rozdiely.
Najnižšiu teplotu vzduchu na staniciach do 1000 metrov nad morom mínus 16,2 stupňa Celzia namerali 18. marca na meteorologickej stanici Červený Kláštor.
Slovensko je tak jediná krajina v Európe, kde sa už lokálne vyhynutá krakľa belasá vrátila hniezdiť, a to najmä vďaka ochranárskym opatreniam.
Vzhľadom na rastúcu hrozbu klimatických zmien a nepredvídateľnú distribúciu zrážok zavádzajú LESY SR strategické opatrenia na minimalizáciu rizík.
Titul Európsky strom roka 2025 získal buk "Srdce Dalkowských vrchov" z Poľska so 147.553 hlasmi.
Minuloročný december bol podľa klimatológa po decembri 2023 celosvetovo druhým najteplejším decembrom s priemernou teplotou 13,4 stupňa Celzia.
Kritické sú najmä lokality v blízkosti Vydrice a menších tokov, napríklad pri zjazde z Kačína k Medárni, pri vodných plochách na Dlhých lúkach či pri rybníku Sŕnie.
Návrh na vyhlásenie obecného chráneného územia s pracovným názvom Šášovské alúvium vypracovala Martina Paulíková z neziskovej organizácie WWF Slovensko.
Štátny dozor neidentifikoval žiadne porušenie legislatívy.
Cieľom umelej výsadby je podpora trvalo udržateľného lesného hospodárenia, umelá obnova dopĺňa prirodzené zmladenie, čím sa zabezpečí kvalita a ekonomická hodnota lesov.
Spracovanie kalamity prebehlo v súlade s platnou legislatívou a po dohode so správou NP Nízke Tatry.
Dobrovoľníkom s koordináciou v lokalitách okolia Liptovskej Mary pomohla stráž prírody Tatranského národného parku.
Svetový deň vody vyhlásili v júni 1992 na konferencii Organizácie Spojených národov (OSN) o životnom prostredí a rozvoji (UNCED) v brazílskom meste Rio de Janeiro.
Každá vodná stavba je závislá od prítoku do nej a od vývoja počasia.