Cestovanie

VIDEO: Na vrchu Veľká Homola sprístupnili novú rozhľadňu

" K rozhľadni vedú značkované trasy z Pezinka aj Modry. "

TASR, 6. novembra 2018 9:00
Pohľad na panorámu Malých Karpát z novej rozhľadne Alexandra Filípka na Vrchu Veľká Homola neďaleko mesta Modra. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Na vrchu Veľká Homoľa pri Modre sprístupnili novú rozhľadňu Alexandra Filípka. Mesto Modra ju vybudovalo na mieste drevenej veže, ktorá podľa statikov už nespĺňala bezpečnostné parametre.

Pôvodnú vežu rozobrali v roku 2016, výstavba trvala päť mesiacov. Rozhľadňa nesie meno po Alexandrovi Filípkovi. "Bol lesným správcom v modranskom lesoparku a dá sa povedať, že bol aj otcom cestovného ruchu v tejto oblasti," povedala pre TASR Miroslava Kišoňová z turisticko-informačného strediska mesta Modra.

K rozhľadni vedú značkované trasy z Pezinka aj Modry. "Dostať sa sem dá z hociktorých strán, je to veľmi príjemná prechádzka, vhodná pre rodiny s menšími deťmi. Z rozhľadne vidieť nielen okolie Malých Karpát, ale aj oblasť okolo Nitry a aj časť rakúskych Álp," dodala Kišoňová.

Vrchná vyhliadková plošina je vo výške 20,4 metra. Na vrchol vedie 120 schodov. Rozhľadňa bude otvorená počas celého roka, vstup je voľný.

Komentáre