Cestovanie

Turistickým busom do Slovenského raja sa dopravíte aj s bicyklom

"Turistický bus do Slovenského raja bude aj túto letnú sezónu premávať v mesiacoch júl a august. Jeho prevádzka sa rozširuje na celý týždeň a bude vybavený aj prívesom na bicykle."

TASR/Webmagazin.sk, 30. júna 2020 14:39
Tomašovský výhľad v Slovenskom raji. Foto: TASR Oliver Ondráš


„V uplynulých rokoch tento spoj premával iba cez letné víkendy. Po množstve podnetov od návštevníkov sa v lete 2020 prevádzka spoja rozširuje na celý týždeň. Navyše, Turistický bus bude vybavený aj špeciálnym prívesom až na 14 bicyklov,“ priblížil Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš.. Možnosť naložiť a vyložiť bicykel bude podľa neho na zastávkach Spišská Nová Ves – autobusová stanica, Čingov – parkovisko, Hrabušice – OcÚ, Kopanec sedlo, Dobšinská ľadová jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. „Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už z Popradu alebo Košíc, ako atraktívny spôsob prepravy z mesta priamo do srdca národného parku,“ doplnil Martin Pižem.

Projekt Turistický bus je už niekoľko rokov výsledkom spolupráce OOCR Slovenský raj & Spiš a dopravnej spoločnosti eurobus s cieľom podporiť dopravnú mobilitu na území Slovenského raja počas letnej turistickej sezóny. Grafikon spoja je zverejnený na oficiálnej webovej stránke OOCR Slovenský raj & Spiš a rovnako je súčasťou cestovných poriadkov na stránke cp.hnonline.sk.
Kajakári v prístavisku Hrabušovský Mlyn na rieke Hornád. Foto: TASR Oliver Ondráš


Komentáre