Cestovanie

Smolenická fčela povozí cez letné víkendy návštevníkov regiónu

"Kyvadlový autobus funguje na princípe vystúp - nastúp, takže ho možno na akejkoľvek zastávke opustiť, alebo doň nastúpiť."

TASR, 22. júna 2023 11:46
Na leteckej snímke z 11. októbra 2018 pohľad na Smolenický zámok nad obcou Smolenice v okrese Trnava. Foto: TASR - Michal Svítok

Smolenická fčela, kyvadlová autobusová doprava, zo smeru od Trnavy a zo Záhoria bude počas letných víkendov k dispozícii návštevníkom Smoleníc a ich okolia v Malých Karpatoch. Je motiváciou k návšteve turistických cieľov regiónu a zároveň pozvánkou vynechať z cestovania vlastné auto. Uviedol to riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák.

"Kyvadlový autobus funguje na princípe vystúp - nastúp, takže ho možno na akejkoľvek zastávke opustiť, alebo doň nastúpiť," uviedol. Obec Smolenice má štyri lákadlá najmä pre rodiny s deťmi. Ide o jaskyňu Driny, jedinú sprístupnenú jaskyňu Malých Karpát a západného Slovenska, Smolenický zámok, kedysi sídlo rodiny Pálffyovcov, múzeum rozsiahleho hradiska Molpír a edukatívne medovinárstvo Včelovina.

Doprava Smolenickej fčely nadväzuje na príchody vlakov do Smoleníc z oboch smerov, posledná odchádza z parkoviska Jahodník na železničnú stanicu o 19.30 h.

"Nápor turistov počas letnej sezóny vnímame každý rok, kapacita parkovacích miest je však obmedzená. Vďaka finančnej podpore Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj sme našli riešenie v podobe spoločnej dopravy a veríme, že návštevníkov poteší. Ak auto nechajú doma, nemusia sa starať o parkovanie. Smolenická fčela ich pohodlne prepraví a oni si budú môcť užiť spoznávanie krás nášho regiónu," dodal Prostinák.


Komentáre