Cestovanie

Pre lyžiarov v Tatrách cez sviatky sprístupnia ďalšie lyžiarske svahy

"Na Hrebienku, ktorého dominantou je Tatranský ľadový dóm s podobou Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme, je aktuálne v prevádzke už aj sánkovačka na 2,5 kilometra dlhej trase."

TASR, 21. decembra 2022 12:07
Ilustračná snímka. Foto: TASR - Roman Hanc

Počas vianočných sviatkov sprístupnia pre lyžiarov aj ďalšie zjazdovky v regióne Vysokých Tatier. Snowpark Lučivná neďaleko Popradu otvorí svoje brány vo štvrtok 22. decembra. Vedenie strediska o tom informovalo na sociálnej sieti. Vernár - Studničky otvorí areál v nedeľu 25. decembra, TASR to potvrdil prevádzkovateľ strediska Ján Alexa.

Počasie umožnilo prevádzkovateľom naplno využiť zasnežovaciu infraštruktúru a doplniť zásoby snehu aj vo väčších strediskách. "Už od piatka 23. decembra, respektíve od Štedrého večera budú mať lyžiari k dispozícii ďalšie vysnežené a upravené zjazdovky vo Vysokých Tatrách, v prevádzke bude aj sánkarská dráha z Hrebienka," informoval PR manažér prevádzkovateľa Marián Galajda.

Lyžovať sa bude na všetkých zjazdovkách na Štrbskom Plese vrátane zjazdoviek Solisko a Furkotka. "Rovnako je pripravená zjazdovka zo Skalnatého Plesa až do Tatranskej Lomnice, lyžovať sa bude už aj na Jakubkovej lúke v Novom Smokovci. S výnimkou Lomnického sedla, ktoré je odkázané výlučne na prírodný sneh, budeme lyžovať vo všetkých lokalitách. Na zjazdovkách je v prieme pol metra snehu," priblížil riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.
Tatranský ľadový dóm, ktorý tento rok na Hrebienku vo Vysokých Tatrách postavili jubilejný desiaty raz. Foto: TASR Adriána Hudecová

Na Hrebienku, ktorého dominantou je Tatranský ľadový dóm s podobou Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme, je aktuálne v prevádzke už aj sánkovačka na 2,5 kilometra dlhej trase. Od 27. decembra bude v prípade dobrých snehových podmienok k dispozícii i nočná sánkovačka.

Okrem zjazdového lyžovania sú v prevádzke už aj areály pre bežkárov. Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry informovalo, že aktuálne sú upravené trate Kolbisko a Starolesnianske lúky v Tatranskej Lomnici, okruh Tatrahaim v Tatranskej Polianke, na Štrbskom Plese je k dispozícii Mlynická lúka a tiež Šprintérska a Andelova trať.

Komentáre