Cestovanie

Potrebujete vypnúť? Správne miesto nájdete v chatách na Liptove

"Každý sa občas potrebuje odreagovať a zabudnúť na každodenné starosti."

, 26. októbra 2012 13:00
Ubytovanie v typických dreveniciach dodáva pobytu na Liptove ten správny nádych. Foto: Chalúpkovo
Niekedy príde obdobie, kedy musíte odísť ďaleko od všetkých problémov, zabudnúť na stres a vypustiť z hlavy všetky povinnosti. Potrebujete nájsť miesto, ktoré vám ničím nebude pripomínať každodenný život a poriadne vám vyčistí hlavu. V taktom období je najlepšie odísť niekam ďaleko od civilizácie, ale predsa tak blízko všetkému, čo v danom momente potrebujete.

Skvelou voľbou je Liptov


Liptov je jedným z najvyhľadávanejších regiónov na Slovensku. Turistov láka jeho príroda, ale aj historické a kultúrne pamiatky. Je obklopený najväčšími horami na Slovensku. Na severe tento región lemujú Vysoké Tatry, Západné Tatry a Chočské vrchy, na juhu Nízke Tatry, na západe Veľká Fatra a na východe Popradská kotlina.

Ubytovanie v typických dreveniciach dodáva pobytu na Liptove ten správny nádych. Foto: Chalúpkovo
Výhodou tejto oblasti je tiež architektúra. Na každého dobre vplývajú typické ľudové drevenice, zruby a chaty. V takej bývať aspoň jeden víkend je nezabudnuteľný zážitok.

Hľadáte chatu?


V Liptovskej Štiavnici sú štýlové drevenice s množstvom tradičných prvkov a krbom. Toto miesto sa volá Chalúpkovo a ponúka ubytovanie pre turistov, ale aj chaty na predaj. Osada bola postavená s ohľadom na tradície a rešpekt k pôvodnej slovenskej architektúre.

Ubytovanie v typických dreveniciach dodáva pobytu na Liptove ten správny nádych. Foto: Chalúpkovo
Inšpiráciou boli zrubové domy, v akých žili naši predkovia. Pobytu v prírode dodáva takéto ubytovanie neprekonateľný štýl. Ubytovanie v drevenici spája romantiku tradičnej slovenskej dediny s pohodlím, ktoré k dovolenke jednoducho patrí.

Možností na trávenie voľného času je veľa


Nudiť sa v tomto regióne určite nebudete. Len kúsok od Chalúpkova je Thermal park Bešeňová, ktorý môžete navštíviť počas celého roka a poriadne si oddýchnuť. Neďaleko je aj SkiPark Ružomberok Malinô Brdo, na ktorom sa pravdepodobne v lete nevybláznite, ale v zime je to veľmi dobrá voľba.

Región je skvelý nielen na zimné športy a relax, ale aj na návštevu rôznych historických a kultúrnych pamiatok. V blízkosti je Vlkolínec, ktorý bol v roku 1993 zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je tam 55 domov, z ktorých len 18 je obývaných a niektoré sú chránenými objektmi. Práve tu nájdete drevenú architektúru horského a podhorského typu severného stredného Slovenska.


Voda? Mlieko?


Smädu sa báť nemusíte. Priamo pri chatách v areáli Chalúpkovo je minerálny prameň, kde si môžete nabrať zdravú vodu kedykoľvek a koľko len chcete. V blízkosti dreveníc je plnička s čerstvo nadojeným zdravým mliekom.

Je jedno, či si potrebujete oddýchnuť od každodenného života, či potrebujete osláviť narodeniny alebo rozlúčku so slobodou, alebo hľadáte miesto na firemný teambuilding. Tento región a jeho drevenice majú či ponúknuť každému.

Komentáre